„Czytanie czyni zuchwałym”, cytat z książki Lawendowy pokój Niny George, będzie hasłem przewodnim tegorocznych 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się 22-25 października 2015 r. w EXPO Kraków.

Dla wszystkich miłośników Targów Książki mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy czas trwania imprezy w piątek i sobotę (23-24.10) wydłużyć o godzinę. Dzięki temu wędrówki wokół targowych stoisk, zakupy, rozmowy i spotkania będą mogły potrwać aż do godziny 19.00!

W programie towarzyszącym nie zabraknie ciekawych ekspozycji. Z okazji 70-ciu lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki, zawita do nas wystawa poświęcona Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren. Ponadto odbędzie się wyjątkowa wystawa fotografii Adama Golca do książki Joanny Bator. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowe spotkanie z autorem oraz jednym z najbardziej utytułowanych polskichpisarzy, Andrzejem Stasiukiem, poświęcone przenikaniu się fotografii i literatury, kadrowaniu, tak w obrazie, jak i słowie.

Gościem honorowym tegorocznych Targów będzie Litwa. Pojawią się wybitne postaci literatury litewskiej, będzie można spotkać się z autorami, tłumaczami i krytykami literatury, będą koncerty, programy dla dzieci, prezentacje kuchni i turystyki.

Aby być na bieżąco z nowościami na tegorocznych targach koniecznie śledźcie naszą stronę internetową www.ksiazka.krakow.pl Bilety na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już teraz można kupić online w systemie Ekobilet. W sprzedaży są dostępne bilety normalne (8 zł) i karnety 4-dniowe (20 zł). Zachęcamy również do udziału w konkursie 19. Literackich czwartków, czyli zgarnij zaproszenia na 19. MTKwK.