Wydawałoby się, że odwiedzając już 19. edycję Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie nic nie może nas zaskoczyć. A jednak! My lubimy i potrafimy to robić. Sprawdźcie, jakie nowości czekają na Was podczas tegorocznej imprezy.

Zanim odwiedzicie 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie koniecznie zajrzyjcie do listy wystawców, autorów i gości oraz programu towarzyszącego, które z roku na rok stają się coraz bogatsze.

Gościem Honorowym tegorocznej edycji imprezy będzie Litwa. Prezentacja kultury litewskiej w Polsce jest organizowana w roku 25-lecia odzyskania przez Litwę niepodległości. Do Krakowa przyjedzie aż pięcioro litewskich autorów: Kristina Sabaliauskaitė, Kęstutis Kasparavičius, Herkus Kunčius, Alvydas Šlepikas, Leonidas Donskis, Tomas Venclova. W Salonie przygotowanym przez naszego wschodniego sąsiada nie zabraknie spotkań autorskich, prezentacji książek, dyskusji czy warsztatów dla dzieci.

Wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym  oraz Instytutem Francuskim w Polsce zapraszamy na zupełnie nowe wydarzenie komiksowe! 19. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie towarzyszyć będzie premierowy Salon Komiksu, łączący cechy festiwalu i klasycznych targów. Z tej okazji niemal wszystkie polskie wydawnictwa komiksowe zaprezentują swoje nowości w jednym miejscu. W ramach programu towarzyszącego odbędą się spotkania, wykłady oraz warsztaty. Malowanie na żywo, pokazy cosplay, bitwa komiksowa i okazje do spotkania z ulubionymi twórcami. Stoisko wydawnictw komiksowych i Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego zlokalizowane będą w sekcji D hali Wisła, zaś wszystkie spotkania odbędą się w sali Budapeszt C.

Aby być na bieżąco z targowymi nowościami zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.ksiazka.krakow.pl oraz profilu na facebooku.