Monopoly to jedna z najbardziej kultowych planszówek świata. Kraków jako jedno z nielicznych miast na świecie może pochwalić się własną edycją gry! Na planszy znalazły się najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca w Krakowie. Wśród nich nie mogło zabraknąć także EXPO Kraków, które - choć na mapie Krakowa jest od niedawna - stało się jednym z najważniejszych ośrodków targowo-kongresowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od 1935 roku, czyli od wydania pierwszej edycji Monopoly, na całym świecie sprzedano ponad 250 mln egzemplarzy tej gry.  I to właśnie z okazji urodzin Monopoly jej wydawcy zdecydowali, że na jubileusz 80-lecia Kraków otrzyma własną, miejską edycję gry.

Premiera MONOPOLY KRAKÓW odbyła się 7 listopada, a na planszy gry znalazły się najbardziej charakterystyczne miejsca Krakowa, w tym EXPO Kraków.

Jakie pytania ukrywają się pod kartami "Kasa społeczna" w grze? Jedno z nich dotyczy Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Bez obaw – podobnie jak w rzeczywistości wizyta w EXPO Kraków przynosi same korzyści! Jeśli zorganizujesz udaną konferencję w EXPO Kraków, to do twojego budżetu trafi…ciiiiiiii…. Zagrajcie w Monopoly Kraków i sami się przekonajcie!