Za nami jubileuszowe 20. edycja Targów EUROTOOL®. O znaczeniu targów dla polskiego przemysłu świadczą nie tylko setki Wystawców i rokrocznie zwiększająca się liczba osób je odwiedzających. Targi EUROTOOL® oraz trwające równocześnie Targi BLACH_TECH EXPO stały się znaczącym miejscem spotkań i rozmów na temat przyszłości przemysłu, co najlepiej widać podczas seminariów i paneli dyskusyjnych towarzyszącym Targom.  

W drugim dniu targów odbyły się seminaria Innowacje – Metodyka – Postęp organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej oraz seminaria Zaawansowane Technologie Wytwarzania - przygotowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. Stan przemysłu w Polsce, innowacyjność, automatyzacja i kooperacja przedsiębiorstw to także tamaty przewodnie 4 paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner przygotowanych przez MM Magazyn Przemysłowy. 

Rozstrzygnięto również 15. Konkurs Złote Smoki, w ramach którego najbardziej innowacyjnym produktom targowym przyznano prestiżowe wyróżnienia. Eksperci oceniali: nowoczesność rozwiązań  konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.