Obecnie trwa moda na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Teraz niemal każdy biega, jeździ na rowerze, chodzi na siłownię czy fitness. Bo przecież o kondycję trzeba dbać. My nie musimy martwić się o naszą formę, bo przemysł spotkań ma się naprawdę dobrze.

Targi w Polsce rosną w siłę, czego potwierdzeniem są chociażby wyniki ostatnich raportów. Audyt zrealizowany dla Polskiej Izby Przemysłowo Handlowej przez Centrex (Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych) wykazał, że utrzymała się tendencja wzrostowa w zakresie wszystkich najważniejszych parametrów: wynajętej powierzchni targowej, liczby wystawców i zwiedzających. W 2014 r. w Polsce w 214 imprezach targowych udział wzięło 28 799 wystawców (wzrost o 989) w tym 4790 firm zagranicznych (wzrost o 7,4%). Z ich ofertą zapoznało się 1 378 209 zwiedzających (wzrost o 215 818).

W samym Krakowie na brak aktywności nie możemy narzekać. Stolica Małopolski wypada jako miasto z profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, w którym liczba wydarzeń biznesowych nieustannie rośnie.  Zgodnie z rankingiem "Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2015" Kraków zajął 1 miejsce pod względem ilości zorganizowanych spotkań biznesowych. Październik 2014 r. okazał się rekordowy pod względem ilości wydarzeń (457) i liczby zagranicznych uczestników imprez (65 862). Liczymy na to, że w 2015 r. pobijemy ten rekord.

Rosnąca kondycja branży spotkań wynika m.in. z poprawiającej się jakość wydarzeń, wyższych standardów usług związanych z organizacją i dostosowania oferty do aktualnych potrzeb. Niebagatelną rolę odgrywa rozwijająca się infrastruktura. Kraków dysponuje bogatym, zapleczem konferencyjno-targowym i to właśnie obiekty takie jak Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, stanowią o potencjale lokalnego przemysłu spotkań.

A jak się mają targi w Europie? Równie dobrze! Wg raportu „UFI 2014 Euro Fair Statistics” w 2014 r. odbyło się 2321 targów w 23 państwach Europy na łącznej powierzchni niemal 25 mln m2. W imprezach udział wzięło 659 335 wystawców oraz 64,6 mln zwiedzających.

Powyższe wyniki napawają optymizmem. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i nie zwalniając tempa zabieramy się do dalszej pracy nad wzrostem naszej kondycji.