Ostatni kwartał roku 2015 r. to branżowe targi, specjalistyczne konferencje, biznesowe spotkania, profesjonalne szkolenia oraz prezentacje najnowszych produktów, technologii i rozwiązań. Nadchodzący jesienny sezon targowy odbędzie się pod znakiem imprez przemysłowych.

Październik rozpoczniemy spotkaniem branży materiałów sypkich i masowych podczas 7. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas (06-07.10). To spotkanie mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem materiałów sypkich i masowych. Równocześnie odbędą się 6. Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Maintenance przeznaczone dla osób zaangażowanych w procesy produkcji czy utrzymania w ruchu maszyn na hali produkcyjnej. Ze względu na szerokie zastosowanie technologii obróbki i magazynowania materiałów sypkich targi co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu: od spożywczej przez chemiczną, budowlaną, rolniczą, aż do wydobywczej i wielu innych.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program. W ramach Strefy ATEX zaprezentowane zostaną zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów. Specjalną atrakcją będzie demonstracja wybuchów do jakich może dojść w środowisku przemysłowym oraz testy poszczególnych typów systemów przeciwwybuchowych realizowane przez GRUPĘ WOLF.

Specjaliści z branży zaprezentują najnowsze technologie, rozwiązania i produkty podczas bezpłatnych, dwudniowych seminariów workShops. 6 października odbędzie się 7. Konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich organizowana przez redakcję magazynu Powder&Bulk. Tematyka 4. edycji Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu obejmować będzie m.in. nowoczesną metodologię utrzymania ruchu (TPM, Kaizen), dobre praktyki inżynierskie i produkcyjne stosowane w największych firmach oraz nowe rozwiązania zapewniające poprawę efektywności zakładu produkcyjnego. Obecność ekspertów mających wieloletnie doświadczenie w branży gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny prowadzonych przez nich wykładów i case studies.

Zaledwie tydzień później odbędą się 20. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® (13-15.10) dedykowane branży narzędziowo-obrabiarkowej. W jednym miejscu i czasie spotykają się profesjonaliści z całego świata reprezentujący takie branże jak: przemysł budowy maszyn, motoryzacyjny, AGD, lotniczy, górniczy, kolejowy, medyczny, spożywczy czy sportowy. Równocześnie odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania BLACH-TECH-EXPO dedykowane specjalistom zajmującym się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją blach. Podczas imprezy zaprezentowany zostanie cały łańcuch technologii obróbki blach: od blach i półproduktów, poprzez transport, technologie formowania, gięcia blach, łączenia i mocowania, technologie obróbki powierzchniowej blach, przetwarzanie blach, narzędzia, systemy CAD/CAM, kontrolę jakości do produktów końcowych.

Wydarzeniu towarzyszyć będą trzy salony tworząc swego rodzaju platformę, która odpowiada na różnorakie potrzeby specjalistów z branży przemysłowej. Salon Technologii CAx jest poświęcony najnowszym technologiom, urządzeniom i oprogramowaniom  wspierającym proces projektowy i wdrożeniowy produktów w każdym przedsiębiorstwie. Salon Kooperacji Przemysłowej to wydarzenie dedykowane kooperacji przemysłowej oraz podwykonawstwu. Salon Automatyki i Robotyki jest miejscem prezentacji rozwiązań z dziedziny automatyzacji i sterowania produkcją, robotyzacji stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych.

Pod koniec listopada w EXPO Kraków zgromadzą się eksperci od materiałów kompozytowych podczas 6. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® (25-26.11). Towarzyszące Targom seminaria i strefa prezentacji technicznych umożliwiają przedstawienie najnowszych osiągnięć i potwierdzają wielkie znaczenie kompozytów na rynku. W tym samym czasie odbędą się 2. Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION skupiające profesjonalistów z branży izolacji przemysłowych. Niezwykle ciekawym uzupełnieniem wydarzenia będą pierwsze Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE i 2. Konferencja HEAT not LOST poświęcone istotnym zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną w przemyśle, a także 6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.