Co decyduje o tym, gdzie zostanie zorganizowana duża międzynarodowa konferencja? Czym przyciągnąć zagranicznych turystów biznesowych? Rynek spotkań koncentruje się w dużych miastach, w pobliżu lotnisk. Liczy się wielkość i różnorodność bazy hotelowej oraz  oczywiście odpowiedni obiekt targowo-kongresowy. Jak się okazuje w czołówce najpopularniejszych polskich miast jest Kraków. A Targi w Krakowie i zarządzany przez firmę nowoczesny obiekt targowo-kongresowy EXPO Kraków znacząco się do tego przyczyniają.

EXPO Krakow posiada 16 sal konferencyjnych

Z danych International Congress and Convention Association wynika, że w 2015 roku w Polsce odbędzie się pięć dużych, międzynarodowych kongresów z liczbą uczestników powyżej tysiąca. Dwie z tych imprez odbędą się właśnie w Krakowie! I obie z nich będą korzystać z infrastruktury EXPO Kraków, a jedna z nich także  z doświadczenia Biura Kongresów Targów w Krakowie PCO&DMC.

W Krakowie w dniach 25-28 czerwca odbędzie się CIPP International Congress on Pediatric Pulmonology. Kongres będzie się odbywał w EXPO Kraków, a firma Targi w Krakowie – właściciel i operator EXPO Kraków będzie odpowiedzialne za obsługę hotelowo turystyczną kongresu oraz organizację wydarzeń specjalnych.

Również w EXPO Kraków odbędzie się uroczysta gala ISF World Seed Congress – kongresu który zgromadzi w Krakowie blisko 1500 osób.