Kończy się lato a na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Pomimo spadającej temperatury sezon jesiennych targów branżowych właśnie zaczyna nabierać rumieńców. Potwierdzają to już pierwsze październikowe imprezy, organizowane przez Targi w Krakowie.

W dniach 6-7 października odbędzie się VII edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Jest to spotkanie, które daje możliwość zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych z dziedziny przetwarzania, przeładunku, transportu czy magazynowania materiałów. To również idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany myśli oraz opinii na temat kierunku rozwoju branży. Warto odnotować, iż poprzednia edycja targów była rekordowa, gromadząc specjalistów z około 150 firm i osiągając ponad 50% wzrost liczby wystawców.

Równolegle przeprowadzone zostaną VI Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Wydarzenie to jest dedykowane osobom, które w swojej pracy zaangażowane są w procesy produkcji oraz utrzymania w ruchu maszyn w hali produkcyjnej. Rozwiązania prezentowane na Targach Maintenance znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, ciesząc się dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu paliwowo – energetycznego, metalurgicznego, chemicznego, wydobywczego i wielu innych.

Program Targów został wzbogacony o szereg wydarzeń towarzyszących. W ramach strefy Atex zaprezentują się producenci i dostawcy zabezpieczeń przeciwwybuchowych, systemów odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz innych, tematycznie powiązanych usług. Specjalną atrakcją będzie pokaz wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych, przygotowany we współpracy z grupą WOLFF.

6 października odbędzie się VII Konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich, organizowana przez redakcję magazynu Powder&Bulk. W ramach Targów Maintenance przeprowadzona zostanie Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu – cykl eksperckich wykładów, dotyczących m.in. nowoczesnych metodologii utrzymania ruchu, dobrych praktyk inżynierskich oraz nowych, efektywnych rozwiązań w zakładzie produkcyjnym. Oprócz wymienionych atrakcji, w programie znalazło się również miejsce na seminaria workShops, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedzą oraz zaprezentują najnowsze produkty i technologie.

Zarówno Targi SyMas jak i Targi Maintenance to wydarzenia, które za sprawą zwiększającego się zainteresowania ze strony wystawców i odwiedzających urosły do rangi czołowych imprez branżowych. Co więcej, można w nich wziąć udział zupełnie za darmo, korzystając z internetowych formularzy na stronach: www.symas.krakow.pl oraz www.mtc.krakow.pl. Znajduje się tam również szczegółowy program oraz informacje dotyczące przebiegu Targów.