Szukaj:
gb

22 października podczas uroczystej gali poznaliśmy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana DługoszaMocą decyzji Jury na czele z przewodniczącym prof. Władysławem Stróżewskim nagrodę otrzymał prof. Michał Głowiński za książkę Rozmaitości interpretacyjne. Trzydzieści szkiców, która ukazała się w roku 2014 nakładem Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN.

Nagrodę – 30 tysięcy złotych ufundowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, panią Małgorzatą Omilanowską i Targi w Krakowie Sp. z o.o. – wręczyli Grażyna Grabowska i Paweł Nikliński, prezesi Targów w Krakowie. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu odbyło się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Czytaj więcej na stronie Konkursu im. Jana Długosza>>>

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Informacje prasowe:

Laudacja Konkurs im. Jana Długosza 2015 >>>