Szukaj:
gb

Premiery książkowe

Ostatnia aktualizacja: 27.10. Serwis poświęcony jest premierom książkowym. Premiery książkowe wyświetlane są w kolejności alfabetycznej. Targi w Krakowie nie ponoszą odpowiedzialności za treść otrzymanych od Wystawców tekstów.

1980

David Peace

1980

Prószyński i S-ka

 

Wstrząsający portret czasu i miejsca, gdzie rzeczywistość przybrała mroczny odcień…

Yorkshire żyje w panicznym strachu przed Rozpruwaczem, który dopadł już swoją trzynastą ofiarę. Zastępca komendanta policji, Peter Hunter, za wszelką cenę chcę rozwiązać zagadkę tych piekielnych zbrodni i zakończyć sprawę raz na zawsze, ale tonie coraz głębiej w odrażającym świecie skorumpowanych gliniarzy i moralnej zgnilizny…

 

 

365 Historii Biblijnych dla dzieci. Jedna historia dziennie-przez cały rok

Joy Melisa Jensen

365 Historii Biblijnych dla dzieci. Jedna historia dziennie-przez cały rok

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

 

Jest to Biblia przeznaczona dla młodych czytelników. Została ona opowiedziana prostym językiem, a przedstawione tu historie biblijne, ożywiono dodatkowo pięknymi i kolorowymi ilustracjami.

 

A chciałam być aktorką…

Janina Paradowska

A chciałam być aktorką…

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

 

Pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską, damą dziennikarstwa. To podróż przez życie inteligentki z Krakowa, opowieść o jej marzeniach spełnionych i niespełnionych, o ludziach, których poznała w trakcie kariery dziennikarskiej, o kolegach dziennikarzach. Jeśli do tej pory znaliście Janinę Paradowską jedynie jako komentatorkę życia politycznego, to teraz ujrzycie kobietę, która poznała wszystkie smaki życia.

 

Afera smoka Nudożera

Andrzej Grabowski, Artur Nowicki

Afera smoka Nudożera

Wydawnictwo Literatura

 

Miauczący pies, szczekający kot i krowa dająca zielone mleko – to wszystko przez tatę, który wyjechał, aby zmierzyć się ze smokiem Nudożerem. Całe królestwo stanęło na głowie! Emilka musi coś z tym zrobić.

 

 

Akademia Zarządzania „Dyrektora Szkoły”

Irena Dzierzgowska

Akademia Zarządzania „Dyrektora Szkoły”

Wolters Kluwer Polska

 

Szkoła jest najważniejszym miejscem pobierania nauki. Uczą się w niej przede wszystkim uczniowie, jednak aby była ona efektywnym i innowacyjnym środowiskiem uczenia się, potrzebny jest dyrektor, który również ustawicznie się uczy. Akademia Zarządzania "Dyrektora Szkoły" - wymyślona, uruchomiona i kierowana przez Irenę Dzierzgowską - jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc nastawionych na kształcenie kadry kierowniczej oświat.

 

Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczenie (zestaw z CD)

Mel Silberman

Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczenie (zestaw z CD)

Wolters Kluwer Polska

 

Publikacja stanowi wyjątkowy zbiór siedemdziesięciu pięciu oryginalnych aktywnych ćwiczeń szkoleniowych, promujących uczenie się przez doświadczanie. Ich autorem jest znany i ceniony twórca metod aktywizujących w szkoleniach - Mel Silberman.

 

Akwarium Kompendium dla początkujących i zaawansowanych

Paweł Czapczyk

Akwarium Kompendium dla początkujących i zaawansowanych

Wydawnictwo Edgard

 

Poradnik dla miłośników akwarystyki – zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pozwoli ci na przejście przez kolejne kręgi wodnego wtajemniczenia i dostarczy praktycznej wiedzy o hodowli ryb. Znajdziesz w nim przegląd i opis najważniejszych gatunków, wybierzesz odpowiednie okazy do swojego akwarium, a także zrozumiesz, jakich nie powinieneś kupować.

 

Alef

Paulo Coelho

Alef

Wydawnictwo Drzewo Babel

 

Buntuję się. Decyduję. Zmieniam. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Budzę się. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Odkrywam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Krzepnę. Rozwijam się. Pytam. Jestem.Niektóre książki są do czytania. "Alef" napędza do życia.Najnowsza książka Paula Coelho.

 

Anegdoty dziennikarskie

Elżbieta Ciborska

Anegdoty dziennikarskie

Oficyna Wydawnicza STOPKA

 

Kolekcja ciekawostek, omyłek i anegdot zaczerpniętych z nieprzebranej skarbnicy dziejów dziennikarskiego fachu. Elżbieta Ciborska zdołała okiełznać rozproszone tu i tam „perełki” twórczości słownej, które rumieńcem barwią codzienność większości redakcji.

 

angielskie czytanki dla przedszkolaków z płytą CD

Danuta Zawadzka, Agnieszka Kłos-Milewska

angielskie czytanki dla przedszkolaków z płytą CD

Wydawnictwo Skrzat

 

Tea Time Stories, czyli Opowieści na podwieczorek, to seria książek przygotowana z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Krótkie historyjki zilustrowano z humorem i fantazją, a przewodnikiem po nich jest sympatyczny Pan Czajniczek!

 

Anielski tort

Kathy Cassidy

Anielski tort

Akapit Press

  

Młoda Polka, Ania, przeprowadza się do Anglii i stara się porozumieć z rówieśnikami w zupełnie nowym dla niej środowisku. Kiedy trafia do szkoły, w której nikt jej nie rozumie, zaczyna tęsknić do letniego nieba nad Polską i do miejsca, w którym była u siebie.

 

Anioł na moim ramieniu

Theresa Cheung

Anioł na moim ramieniu

Hachette Polska

 

Anioł na moim ramieniu to zbiór niezwykłych, ale prawdziwych historii o Aniołach Stróżach, które z tamtego świata chronią nas, ostrzegają i opiekują się nami.

 

Anoda katoda. Tom II

Melchior Wańkowicz

Anoda  katoda. Tom II

Prószyński i S-ka

 

Dwutomowa „Anoda i katoda” to wybór tekstów Melchiora Wańkowicza, który to wedle zamierzeń pisarza, miał stanowić przegląd całej jego twórczości reporterskiej i publicystycznej od czasów najwcześniejszych (jeszcze sprzed I wojny światowej) po ostatnie lata życia. Obecna edycja „Anody i katody” została rozszerzona o wiele tekstów dodatkowych.

Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Agnieszka Wróbel

Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Wydawnictwo Edgard

 

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Auta 2

Auta 2

Wydawnictwo AMEET

 

Zygzak McQueen po raz kolejny staje na starcie wielkiego wyścigu. Tym razem zawody odbywają się w kilku krajach, w Japonii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Zygzakowi w podróżach towarzyszą przyjaciele z Chłodnicy Górskiej, w tym jego najwierniejszy kibic - Złomek. Niezwykły przypadek sprawia, że zardzewiały holownik zostaje wplątany w wielką międzynarodową aferę szpiegowską.

 

Bajkowa drużyna. O brzydkich wyrazach, cukierkowej diecie i o innych sprawach, co ciekawią dzieci.

Kasia Klich

Bajkowa drużyna. O brzydkich wyrazach, cukierkowej diecie i o innych sprawach, co ciekawią dzieci. Bajki i piosenki do czytania i słuchania

Prószyński i S-ka

 

„Bajkowa Drużyna” to pięknie i oryginalnie wydana, kolorowa, pełna radości książka, łącząca wspaniałą zabawę z mądrymi tekstami w znakomitym wykonaniu.

 

Bezgrzeszna

Gail Carriger

Bezgrzeszna

Prószyński i S-ka

 

Powieść o wampirach, wilkołakach i mechanicznych biedronkach…

Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama – nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć.

 

Biedni ludzie z miasta Łodzi

Steve Sem-Sandberg

Biedni ludzie z miasta Łodzi

Wydawnictwo Literackie  

 

Chaim Mordechaj Rumkowski. Władca łódzkiego getta. Pan życia i śmierci. Dla jednych postać budząca odrazę, kolaborant zmuszający Żydów do wyniszczającej pracy na rzecz Trzeciej Rzeszy i pedofil. Dla innych bohater, który prowadził z faszystami ryzykowną grę - dzięki wzorowej organizacji łódzkiego getta i korzyściom ekonomicznym, jakie przynosiło ono Niemcom, Ghetto Litzmannstadt przetrwało aż do sierpnia 1944.

Bliski Wschód 2011: bunt czy rewolucja?

Jerzy Zdanowski

Bliski Wschód 2011: bunt czy rewolucja?

Oficyna Wydawnicza AFM

 

Czy rewolucję można wywołać, nie odchodząc od ekranu komputera? Zdaniem autora nowe środki porozumiewania się były jedynie instrumentem pomocnym w wyrażaniu przez społeczeństwo sprzeciwu wobec polityki władz, przyczyną Arabskiej Wiosny był bowiem głęboki kryzys, w jakim znalazły się społeczeństwa i gospodarki regionu.

 

Brat

Emilia Kiereś, Bartłomiej Kiereś

Brat

Akapit Press

 

Niezwykła baśń dla młodszych i starszych czytelników.Pewnej księżycowej nocy dwaj bracia wyruszają na łowy, ale nieświadomie popełniona wina sprowadza na nich gniew tajemniczych i groźnych potęg. Wbrew zaklętemu losowi bracia będą próbowali odnaleźć się nawzajem w świecie, który dotąd znali tylko z gawęd snutych przy domowym ognisku. Czy im się to uda? I za jaką cenę?

 

Bzyk Brzęk

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung

Bzyk Brzęk

Wydawnictwo Bajka

 

Książka z biglem, której bohaterami są dwie niezwykłe muchy: ciekawski Bzyk Brzęk (wszędobylska muchówka w paski, która marzy, by być tygrysem ze skrzydełkami) oraz jego ciocia, Rączyca Czarnonoga (mucha elegantka i specjalistka od udzielania Bzykowi dobrych rad).

Captain America. Początek

Captain America. Początek

Wydawnictwo AMEET

 

Oto historia o tym, jak rodzi się superbohater

Kiedy mieszkańcy starego świata przybyli na niewielką wyspę leżącą u wybrzeży Ameryki, zwaną Manhattan, wydawało się że jest to miejsce, gdzie można rozpocząć nowe życie i gdzie wszystko jest możliwe. Wkrótce jednak wybuchła wojna niszcząca cały świat.

Carl Schmitt – wyzwanie polityczności

Chantal Mouffe (red.)

Carl Schmitt – wyzwanie polityczności

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

 

Zbiór tekstów czołowych lewicowych filozofów, politologów i badaczy myśli społecznej, którzy analizują spuściznę Carla Schmitta – „teologa prawoznawstwa” oraz „koronnego jurysty Trzeciej Rzeszy”. Pokazują, że splamiony współpracą z nazizmem autor Teologii politycznej stanowi nieustanne intelektualne wyzwanie dla współczesnej demokracji. Unaocznia jej ograniczenia i fundamentalne sprzeczności legitymizującej ją ideologii liberalnej.

 

Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny

Janosch

Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny

Znak

 

Nowa, nieocenzurowana wersja kultowego Cholonka! Książka na osiemdziesiąte urodziny Janoscha!

To diabelsko zabawna książka o krainie dzieciństwa słynnego dziś w świecie Ślązaka, który wyjechał do Niemiec w 1945 roku. Wydana w Polsce nieomal czterdzieści lat temu, jest cichą biblią humorystów. Opisuje życie śląskiego lumpenproletariatu w latach 30., w małej robotniczej osadzie nieopodal ówczesnej granicy polsko-niemieckiej – tak, że można ze śmiechu spaść z krzesła. Książka jest arcydziełem, a Janosch ojcem literatury górnośląskiej.

Kazimierz Kutz

 

Cmentarz w Pradze

Umberto Eco

Cmentarz w Pradze

Noir sur Blanc

 

Czy nasze przekonania, nasza wiedza o świecie i wydarzeniach, obserwacje, które uważamy za własne, są takimi w rzeczywistości?  Czy też może się okazać, że są rezultatem nadzwyczaj zręcznej manipulacji prawdziwymi i fałszywymi informacjami?

Coco Chanel: Legenda i życie

Justine Picardie

Coco Chanel: Legenda i życie

Dom Wydawniczy REBIS

 

Opowieść o Coco Chanel otwiera historia porzuconego dziecka, zagubionego jak mała dziewczynka z mrocznej baśni: nowe, dotąd nieznane szczegóły z początkowych lat życia Gabrielle Chanel, spędzonych w zakonnym sierocińcu i zakończonych ucieczką w niekonwencjonalną dorosłość, posłużyły autorce tej znakomicie napisanej biografii do wydobycia na światło dzienne tego, co kryło się pod lśniącą powierzchnią mitycznej ikony świata mody.

 

 

Cuda Pana Jezusa

Ewa Skarżyńska

Cuda Pana Jezusa 

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

 

Pan Jezus uczynił tak wiele cudów, że świat nie pomieściłby ksiąg, które można by o nich napisać. Ta książka opowiada o takich właśnie cudownych wydarzeniach, ale i o wielu innych, których świadkami byli uczniowie Pana Jezusa.

 

Czarny Piotruś. Tom 5

Jaroslav Hasek

Czarny Piotruś. Tom 5

Agora

 

Między nowelą Papouška a filmem Formana jest różnica jak między winem białym a czerwonym. Ale jedną rzecz mają wspólną na pewno: są opowieściami o tym, jak ciężko zataić przed otoczeniem to, co rzeczywiście myślimy.

 

Czarny wrzesień

Sławomir M. Kozak

Czarny wrzesień

Oficyna „Aurora”

 

Sławomir M. Kozak proponuje swoją najnowszą pozycję, zatytułowaną „Czarny Wrzesień”. Czytelnik znajdzie w niej dane, jakie na temat amerykańskiej tragedii 11 września 2001 roku, udało się autorowi zebrać w ciągu czterech lat żmudnych badań. Z racji ograniczeń edytorskich jest to wiedza o 9/11 dostarczona w pigułce.

 

Czarusia

Maria Ewa Letki, Beata Zdęba

Czarusia

Wydawnictwo Bajka

 

Nowość w kolekcji „Lubię bajki”, w której ukazują się książki do głośnego czytania dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Pełna ciepła i humoru bajka o perypetiach starej czarownicy, która zamieniła się w małą dziewczynkę. Pewnego dnia Czarosława wypowiedziała specjalne zaklęcie i… stało się!

Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza

Andrzej Friszke

Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza Solidarności

Znak

 

Andrzej Friszke o najważniejszych latach opozycyjnej działalności Jacka Kuronia. „Nie palcie komitetów. Zakładajcie własne” – te słowa Jacka Kuronia zrobiły oszołamiającą karierę. Dziś trafiają nawet na T-shirty. Jacek Kuroń nie ograniczał się jednak do haseł. Lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych to okres jego największej aktywności i najważniejszych dokonań. Nieprzypadkowo jest to także jeden z najciekawszych i najbardziej brzemiennych w skutki okresów najnowszej polskiej historii.

Czas pokaże

Jeffrey Archer

Czas pokaże

Dom Wydawniczy REBIS

 

Pierwszy tom obejmującej sto lat, wielopokoleniowej sagi zatytułowanej „Kroniki rodziny Cliftonów”.

Jest to historia Harry’ego Clintona, chłopca, który urodził się w biednej rodzinie, ale w wieku siedmiu lat odkryje u siebie talent, który zmieni całe jego życie. Upłynie dwadzieścia lat, zanim Harry pozna prawdę i dowie się, czy rzeczywiście jest synem prostego dokera z Bristolu, czy potomkiem i jedynym dziedzicem bogacza, właściciela linii żeglugowej.

 

Czas zmierzchu

Dmitry Glukhovsky

Czas zmierzchu

Wydawnictwo Insignis

 

Gdyż nieszczęście świata w tym, że chory jest Bóg jego, stąd i świat choruje. W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje. Umiera Bóg i stworzony przez niego świat umiera. Lecz nie jest jeszcze za późno...Zawodowy tłumacz otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji księgą, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach.

 

Człowiek, który śpi

Georges Perec

Człowiek, który śpi

wydawnictwo LOKATOR

 

Człowiek, który śpi jest powieścią jednowątkową. Perec, „nawiązując do pewnego szczególnego okresu w życiu”, opowiada historię - swoją własną historię – człowieka, który przerywa studia, wycofuje się z życia, wybija na margines, dobrowolnie zajmuje pozycję outsidera.

 

Dalej od Buenos

Stefan Czerniecki

Dalej od Buenos

Wydawnictwo Bernardinum

 

O czym jest ta książka?Przenocujemy pod skalną ścianą, zmokniemy, będziemy pływać pośród jaskiń, poobserwujemy cielący się lodowiec, zdobędziemy wulkan, posiedzimy w oazie, odbędziemy liczne trekkingi, pooddychamy oceaniczną bryzą, przetrwamy indiański karnawał, kupimy dynamit i… doznamy wielu innych wrażeń!Będzie sporo o cenach, o obyczajach na argentyńskich campingach, o tym, jak jeździć autobusem po Buenos, aby nie zginąć.

Do dna. Wybrane utwory sceniczne. Tom II

Agnieszka Osiecka

Do dna. Wybrane utwory sceniczne. Tom II

Prószyński i S-ka

 

Agnieszka Osiecka była związana ze sceną przez całe życie. Pisała wiersze, piosenki, powieści, opowiadania dla dorosłych i dla dzieci, ale także sztuki teatralne i widowiska telewizyjne. Pomysłowe, dowcipne, subtelne, bogate w piosenki i w muzykę, miały najlepsze cechy pisarstwa tej niezapomnianej Autorki.

 

Do przerwy 0:1

Adam Bahdaj

Do przerwy 0:1

Wydawnictwo Literatura

 

Cóż może być wspanialszego dla chłopaka od gry w piłkę na własnym boisku? Absolutnie nic! No może tylko prawdziwy turniej „dzikich drużyn”, w którym zagrają zespoły z całej Warszawy! Zawodnicy Syrenki wreszcie pokażą swojemu głównemu przeciwnikowi – Huraganowi, kto tu rządzi.

Deco Kid. Pokój Małej Księżniczki

Marianne Dupuy-Sauze

Deco Kid. Pokój Małej Księżniczki

Wydawnictwo Jedność

 

Zaczaruj pokój Małej Księżniczki!To takie proste!

Aby udekorować pokój Małej Księżniczki, wcale nie trzeba być złotą rączką ani artystą plastykiem – wystarczy odrobina zapału... no i nasz album! 

Deco Kid. Dziecięcy Pokój Marzeń

Isabelle Chauvet

Deco Kid. Dziecięcy Pokój Marzeń

Wydawnictwo Jedność

 

Zaczaruj pokój swojego dziecka! To takie proste!

Aby udekorować pokój dziecka, wcale nie trzeba być złotą rączką ani artystą plastykiem – wystarczy odrobina zapału... no i nasz album!

Dom jedwabny

Anthony Horowitz

Dom jedwabny

Rebis Dom Wydawniczy

 

Najnowsza część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której dotąd nie można było ujawnić ze względu na dobro społeczeństwa.

Gdy doktor John Watson przybywa z kilkudniową, towarzyską wizytą na Baker Street, nie spodziewa się, że dane mu będzie wziąć udział w kolejnej niezwykłej przygodzie u boku najwybitniejszego z detektywów.

 

Dom Żółwia. Zanzibar

Małgorzata Szejnert   Dom Żółwia. Zanzibar   Znak

Najnowsza przygoda Małgorzaty Szejnert. Żółwiu zielony, trzeba cię zobaczyć pod powierzchnią wody, najlepiej przy ścianie rafy koralowej. Nawet kiedy jesteś wielki jak balia, zachowujesz lekkość bańki mydlanej. Jeśli w głąb wody przenika słońce, twój łeb i łapy są świetliste i pastelowe, karapaks złoty jak plaster miodu. Chciałoby się pogłaskać tę łapę – płetwę, ale regulamin nurków nie pozwala na taką poufałość…

(fragment książki)

 

Dym

Antón Fortes, Joanna Concejo

Dym

Wydawnictwo Tako

 

Album przedstawia historię dziecka, które trafia z rodzicami do nazistowskiego obozu zagłady i ginie w nim. Ta nakreślona z ogromną wrażliwością opowieść pokazuje świat dziecięcej niewinności i dziecięcych trosk skonfrontowany z przerażającym światem obozu.

 

Dziewczyny wojenne

Łukasz Modelski

Dziewczyny wojenne

Znak

 

Nie pozwoliły aby wojna zniszczyła ich marzenia.

Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy tak samo mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez gestapo, gdy tylko bliski poród wstrzymuje wykonanie wyroku śmierci, gdy powodzenie zadania wymaga nawiązania romansu z wrogiem? Jak zachować kobiecą wrażliwość, gdy wokół panuje okrucieństwo, przemoc i niesprawiedliwość? Gdy najmodniejszym dodatkiem staje się biało-czerwona opaska, a w torebce, obok szminki i lusterka, trzeba schować pistolet?

 

Edukacja międzykulturowa – konteksty. Od tożsamości po język międzynarodowy

Przemysław Paweł Grzybowski

Edukacja międzykulturowa – konteksty. Od tożsamości po język międzynarodowy

Oficyna Wydawnicza Impuls

 

Edukacja międzykulturowa – konteksty to opracowanie adresowane do uczestników zajęć poświęconych zróżnicowaniu kulturowemu w różnych okolicznościach. Może służyć jako praktyczna pomoc naukowa oraz źródło inspiracji dla studentów, nauczycieli i badaczy. Zawiera wybór kilkunastu artykułów wcześniej opublikowanych w opracowaniach pokonferencyjnych.

 

Egzamin gimnazjalny. Matematyka.

Stanisław Kalisz, Jan Kulbicki, Henryk Rudzki

Egzamin gimnazjalny. Matematyka. Zbiór zadań i arkuszy zgodny z nową formułą obowiązującą od roku 2012

Wydawnictwo Nowik

 

Egzamin gimnazjalny. Matematyka. Zbiór zadań i arkuszy zgodny z nową formułą obowiązującą od roku 2012 to książka przeznaczona dla uczniów gimnazjum przygotowujących się do egzaminu w nowej formie. Zadania zostały tak dobrane, by uczeń rozwiązując je, zdobywał i doskonalił umiejętności niezbędne do zdania egzaminu oraz utrwalał wiedzę. Zbiór zawiera 781 zadań, w tym 520 zadań zamkniętych i 261 otwartych.

 

Encyklopedia muzyczna. Wydanie specjalne 2011. Wieniawski. Od Legendy do Konkursu

Elżbieta Dziębowska (red.)

Encyklopedia muzyczna. Wydanie specjalne 2011. Wieniawski. Od Legendy do Konkursu

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Wydanie specjalne Encyklopedii muzycznej PWM, poświęcone Henrykowi Wieniawskiemu. Nowe opracowanie haseł związanych z twórczością tego wybitnego skrzypka i kompozytora oraz niepublikowane do tej pory obszerne hasło Wieniawski. Hasła w tomie to m.in.: Henryk Wieniawski, Kaja Danczowska, Maciej Jabłoński, Hector Berlioz, Wanda Wiłkomirska, Richard Wagner i wiele innych.

 

Fajnie być samcem

Dmitrij Strelnikoff

Fajnie być samcem

Iskry

 

Pełna humoru, autoironii, błyskotliwych żartów i zabaw słowem, a zarazem ciepła i serdeczna powieść młodego, mieszkającego w Polsce rosyjskiego dziennikarza (ale równocześnie biologa, podróżnika, barda i bystrego obserwatora rzeczywistości) prezentuje świat z punktu widzenia samca: mężczyzny i zwierzęcia, ciekawego nowości zdobywcy i wnikliwego, precyzyjnego badacza otoczenia.

 

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Rafał Kosik

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Wydawnictwo Powergraph

 

Co, jeśli dzisiejsza rzeczywistość różni się od tej, którą pamiętasz z wczoraj? Zawodzi cię pamięć, czy cały świat próbuje cię oszukać? Jeśli tak jak Felix, Net i Nika przeszedłeś przez Pierścień – po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek.

 

Foto Beksiński

Wiesław Banach

Foto Beksiński

Wydawnictwo BOSZ

 

Dwujęzyczny album prezentujący dokonania tworzące najwcześniejszy i najmniej powszechnie znany etap artystycznych prac Zdzisława Beksińskiego - fotografię, którą fascynował się on przez niemal całą dekadę lat 50. Choć słynny później twórca wizjoner przez większość życia zachowywał dystans do swojego dorobku fotograficznego, krytycy i akademicy wysoko oceniają ten najwcześniejszy okres jego twórczości.

Funky Koval. Wrogie przejęcie

Bogusław Polch, Maciej Parowski, Jacek Rodek

Funky Koval. Wrogie przejęcie

Prószyński i S-ka

 

Takiego finału nikt się nie spodziewał.

Po latach przerwy Bogusław Polch i Maciej Parowski wracają do historii najsławniejszego kosmicznego detektywa. Wreszcie poznamy zakończenie jednej z najwspanialszych opowieści w dziejach polskiego komiksu. Spadną wszystkie maski, wyjdą na jaw skrywane sojusze, a ludzkość i drolle stoczą ostateczną rozgrywkę. Czas przyspiesza, starzy bohaterowie wracają do akcji.

 

Gentleman. Mam zasady

Adam Granville

Gentleman. Mam zasady

Wydawnictwo BOSZ

 

Co to jest rancio charentais w koniaku? Jaki kolor mają pasy smokingowe oficerów marines? Na czym polega różnica pomiędzy albertem a stresemanem? Czy smoking jacket i dinner jacket to to samo? Sznurowanie butów typu oxford i derby. Dlaczego jubilerzy niechętnie mówią o efekcie Kupidyna? Co to jest punca genewska? Tranżerowanie combra. Precedencja w sedanie. Zarządzanie rezydencją. Kiedy nosimy pierścień en bagarre? Jak blazonować swój herb po angielsku?

 

Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem

Marek Strasz

Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Adam Makowicz ujawnia swoją burzliwą biografię w rozmowie-rzece, jaką przeprowadził z nim jego menedżer Marek Strasz. Ta niesamowicie motywująca książka udowadnia, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można pokonać nawet największe przeszkody.

 

Grillbar Galaktyka

Maja Lidia Kossakowska

Grillbar Galaktyka

Wydawnictwo Fabryka Słów

 

To nie jest książka o gotowaniu. To nie jest książka o kuchni. To fantastyczna przygoda, szalona podróż przez cały Kosmos, to szok, dowcip, inteligencja i zagadka kryminalna. Koniecznie przeczytajcie, co najlepszy szef kuchni wśród pisarzy i najzdolniejszy gawędziarz pośród szefów robił, kiedy go nie było!

Saanti Wrtt, magazyn „Galaxia”

 

Grzyby i owoce leśne

Reinhardt Hess

Grzyby i owoce leśne

MAK Verlag

 

Urozmaicone przepisy. Cenne informacje. Pewny sukces.

 

Gustaw i Ja

Magdalena Zawadzka

Gustaw i Ja

Wydawnictwo Marginesy

 

Opowieść o wspólnym życiu niezwykłej pary aktorskiej – Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka. Historia ponad trzydziestoletniego szczęśliwego i spełnionego związku opisana barwnie i dowcipnie przez Magdalenę Zawadzką. Niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty z rodzinnych archiwów niezwykle wzbogacają tę piękną opowieść.

 

Gwiazda Zero

Żak Andrzej

Gwiazda Zero

Akapit Press

 

Olivier First nie jest zwykłym czarodziejem. On i jego przyjaciele z Instytutu Magii Stosowanej zajmują się supertajnymi eksperymentami i organizują wyprawy do światów równoległych. Ich wynalazkami, zwłaszcza pojazdem do podróży w kolejne wymiary, interesują się wojskowe wywiady i światowe korporacje magów. Czy wiedza ta wpadnie w niepowołane ręce, czy uda się ją ocalić?

 

Igor

Barbara Ciwoniuk

Igor

Wydawnictwo Literatura

 

Czy wiecie, co łączy Leonarda da Vinci, Mozarta, Einsteina, Disneya, Andersena, Billa Gatesa i mnie? Założę się, że nigdy byście nie zgadli. Dysleksja! Moja znienawidzona pani D.! Będzie mi wierna przez całe życie.

 

 

 

Jak być domową boginią

Nigella Lawson

Jak być domową boginią

Wydawnictwo Filo

 

"Jak być domową boginią" to kultowa książka Nigelli Lawson, która sprzedała się na świecie w blisko milionie egzemplarzy. Jest to książka o czystej przyjemności pieczenia, a nie po prostu książka z przepisami na wypieki. Nigella przekona Cię, że pieczenie stanowi użyteczną metaforę rodzinnego ciepła płynącego z kuchni naszych marzeń i powrotu do utraconego Edenu. Poczuj się jak domowa bogini! Sięgnij po wypieki i przysmaki kojące duszę.

 

Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie.

Anna Szyszkowska-Butryn

Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie.

Wydawnictwo Edgard

 

Z książką poznasz skuteczne metody nauki płynnej komunikacji, aby raz na zawsze pokonać barierę językową! Wypróbujesz 51 sprawdzonych pomysłów na to, jak uczyć się słówek szybciej niż dotąd! Dowiesz się, jak z powodzeniem opanować gramatykę, m.in. dzięki „technikom niezapominajkom”. Odkryjesz efektywne tricki, które pomogą ci rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu czytanego.

 

Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów „atopików”

Aleksandra Banasiewicz-Tenerowicz Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów „atopików” Oficyna Wydawnicza Impuls

 

Poradnik powstał z myślą o rodzicach i opiekunach małych atopików. Znajdą w nim Państwo przystępny opis atopowego zapalenie skóry zarówno po kątem specjalistycznego nazewnictwa, jak i aspektów alergologicznych oraz kosmetologicznych. Atutem książki są przepisy kulinarne dla mam karmiących piersią będących na diecie eliminacyjnej oraz poruszenie psychologicznych aspektów AZS. .

Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta

Dorota Sumińska, Dorota Krzywicka, Irena A. Stanisławska

Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta

Wydawnictwo Literackie

 

W zgodzie ze sobą, z rodziną oraz każdą istotą.

Trzy ekspertki, troszczące się zawodowo o dusze ludzi i zwierząt, spotkały się, by porozmawiać o tym, jak żyć, przetrwać i być szczęśliwym w rodzinie. Jak znaleźć złoty środek wychowując dzieci i domowe zwierzęta. Jak mądrze kochać i nie pozwolić sobie wejść na głowę domownikom.

 

Jane Eyre

Charlotte Brontё

Jane Eyre

Prószyński i S-ka

 

Jane Eyre jest ubogą sierotą. Po śmierci rodziców została oddana na wychowanie do żony swego wuja – Sary Reed, która, podobnie jak jej dzieci, poniża ją przy każdej nadarzającej się okazji. Wkrótce Jane wyjeżdża do Zakładu Lowood, gdzie kończy szkołę i znajduje pierwszą pracę.

 

Jazzowisko Trójmiasta

Stanisław Danielewicz

Jazzowisko Trójmiasta

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Zapis ulotnych fascynujących chwil, będących migawkami wydarzeń, koncertów, spotkań i prac nad utworami. To rozmowy z muzykami, działaczami kultury, fanami, osobami wywodzącymi się ze środowisk organizatorów festiwali, przeglądów, imprez i koncertów. To świadectwo wrażeń i historii związanych z obecnością jazzu na scenach Trójmiasta od 1945 roku po czasy obecne. 

 

 

Jerzy Hoffman - gorące

Marta Sztokfisz

Jerzy Hoffman - gorące serce

Wydawnictwo Marginesy

 

Biografia znakomitego polskiego reżysera w której po raz pierwszy bohater opowiada historie wcześniej nieznane lub przemilczane.

Uwaga, chuligani! (1955) – ciągnęło się za nim od syberyjskiej szkoły po bydgoskie gimnazjum, studia w Moskwie i SPATiF. Dobry, inteligencki dom wydał panicza, który klnie jak szewc i potrafi pić jak Rosjanin. Prawo i pięść (1964) – Adrenalina odegrała w moim życiu niebagatelną rolę – przyznaje. Miał rękę jak noga fortepianu – wspominają koledzy.

 

Jest super!

Agnieszka Sikorska-Celejewska

Jest super!

Wydawnictwo Skrzat

 

Jagoda i Dorota zdały maturę i wyjechały z małego miasteczka, by zacząć samodzielne życie. „Koniec budy, koniec rycia, nareszcie będziemy żyć!” – obiecują sobie. Zamierzają wynająć mieszkanie, znaleźć pracę i nareszcie robić to, co będą chciały. Już nigdy nikt nie będzie im mówił, co dla nich dobre. Nigdy…

 

 

Karty obrazkowe. Ortografia w zagadkach. 7-9 lat

Karty obrazkowe. Ortografia w zagadkach. 7-9 lat

Wydawnictwo Edgard

 

Karty obrazkowe Ortografia w zagadkach to unikalna książeczka z zagadkami w kreatywny sposób wspierająca naukę ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 7-9 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą poprawnej pisowni, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową, poszerzają wiedzę o świecie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie ortografii w każdej wolnej chwili!

Kawa z kardamonem

Joanna Jagiełło, Olga Reszelska

Kawa z kardamonem

Wydawnictwo Literatura

 

Odnalezione przypadkiem stare zdjęcie kryje wstydliwą rodzinną tajemnicę, którą próbuje rozwikłać piętnastoletnia Linka. W poszukiwaniach prawdy przeszkadza dziewczynie rodzina, która nie chce z nią rozmawiać o sprawie sprzed lat. Jakby tego jeszcze było mało  – Linkę czeka trudny egzamin gimnazjalny, konflikt z najlepszą przyjaciółką i miłość, na którą nie jest jeszcze gotowa. Trzeba nie lada wrażliwości i dojrzałości, żeby rozwiązać te problemy. Żeby walczyć o swoje uczucia i pasje, o prawo do prawdy, nie raniąc innych. Czy Lince się uda?

 

Każdy szczyt ma swój Czubaszek

Maria Czubaszek, Artur Andrus

Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem

Prószyński i S-ka

 

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tej niezwykłej książce-wywiadzie znajdą się nie tylko współcześnie przeprowadzone rozmowy, ale i fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek. Niektóre z nich, odnalezione „w tapczanie”, przypomniane zostaną Czytelnikom po wielu latach.

 

Kiedy chodziłem z Julką Maj

Paweł Beręsewicz, Joanna Rusinek

Kiedy chodziłem z Julką Maj

Wydawnictwo Literatura

 

W zakochiwaniu piętnastoletni Jacek Karaś ma już pewne doświadczenie, zdobył je jeszcze w szkole podstawowej (patrz książka: Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek). Tylko że zakochiwanie to dopiero początek drogi.

Jak już się kogoś zakocha, to potem trzeba z tym kimś chodzić, a to jest o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać...

 

Klonowanie i komórki macierzyste

Klonowanie i komórki macierzyste. Kolekcja Nauka Extra Tom 9

Agora

 

Niniejszy tom porusza tematy jednocześnie pasjonujące i kontrowersyjne. Mogą one wydawać się obce osobom spoza środowiska naukowego, lecz w rzeczywistości są dla każdego ważniejsze, niż się zwykle uważa. Zaburzenia płodności, techniki wspomaganego rozrodu, problemy związane z przeszczepami oraz zaburzenia genetyczne – to wszystko tematy, z którymi każdy kiedyś prawdopodobnie miał styczność w sposób mniej lub bardziej bezpośredni.

 

Kodeks spółek handlowych. Komentarz, wydanie 8

prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba

Kodeks spółek handlowych. Komentarz, wydanie 8

Wolters Kluwer Polska

 

Stan prawny na 1 lipca 2011 r. Z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie:- 13 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 767);- 1 stycznia 2012 r. (Dz. U. Nr 92, poz. 531).

 

Kompendium wiedzy smokologicznej

Dugald A. Steer

Kompendium wiedzy smokologicznej

Wydawnictwo DEBIT

 

Kompendium wiedzy smokologicznej jest kolejną pozycją wydaną w ramach popularnej i cenionej przez czytelników serii książek starodruków. Opasły tom zawiera wszelkie istotne informacje dotyczące smoków. W części pierwszej czytelnik znajdzie przegląd wszystkich znanych gatunków, z uwzględnieniem gatunków wymarłych i pseudosmoków.

 

Kraje konfucjańskie

Roman Sławiński

Kraje konfucjańskie

Oficyna Wydawnicza AFM

 

Wraz z zadziwiającym tempem rozwoju gospodarczego Chin i ich światową ekspansją kapitałową obserwujemy narastające zainteresowanie Orientem. Dziś coraz bardziej potrzebna staje się wiedza o specyfice Azji Wschodniej, dotycząca na przykład genezy tradycyjnej etyki konfucjańskiej i  prób jej adaptacji w społeczeństwach azjatyckich w dobie modernizacji.

 

 

Krew na Placu Lalek

Krzysztof Kotowski

Krew na Placu Lalek

Prószyński i S-ka

 

Krzysztof Kotowski powraca w wielkim stylu.

W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka, z głębokiego snu budzi się młodakobieta – Maria. Leży na zabrudzonej starym tynkiem podłodze. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc, która nie potrafi jednak wyjaśnić, czego się boi.

 

Kryształowy Pałac

Peter Sloterdijk

Kryształowy pałac

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

 

W 1851 roku w londyńskim Hyde Parku stanął gigantyczny Kryształowy Pałac, w którym odbyła się pierwsza wystawa światowa. Tysiące ludzi bezskutecznie próbowało się dostać do jego wnętrza. Również dziś do niewidzialnych granic Zachodu – zamieszkanego przez zwycięzców globalizacji – dobijają się miliony przegranych. Czy współczesny kryształowy pałac przetrwa?

Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego

Magdalena Grzebałkowska

Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego

Znak

 

Biografia mężczyzny, który ślubował ubóstwo, czystość i posłuszeństwo. Nuda! I gdybym nie znał autorki, nigdy w życiu nie wziąłbym tej książki do ręki. I to by była największa strata, pomyłka, jaką może popełnić polski inteligent. Ja oszalałem już przy pierwszym rozdziale. Bo Magda zaczyna od próby generalnej przed pogrzebem i pięciu ostatnich słów księdza Jana. A kiedy doszedłem do kleju od księżowskiego tupecika... Porywające! Co za życie! Co za pióro!

Jacek Hugo-Bader

 

Księga zaklęć

Jim Pipe

Księga zaklęć

Wydawnictwo DEBIT

 

Księga niezbędna młodym adeptom magii i miłośnikom czarów. Wyjątkowy podręcznik omawiający historię, zagadnienia teoretyczne i magiczną praktykę. Zawiera kurs rzucania zaklęć, uczy sporządzania eliksirów, wymienia podstawowy sprzęt i wyposażenie czarodzieja. 

 

Księżyc nad Taorminą

Roma Ligocka

Księżyc nad Taorminą

Wydawnictwo Literackie

 

„Życie jest nieustanną podróżą w głąb siebie, dopiero po latach wiemy, do czego nasze małe i duże przygody mogą się nam przydać”.

Nowa książka Romy Ligockiej!

Wewnętrzne pejzaże, wędrówki po ludzkich losach, pocztówki z różnych stron świata.

 

Kwiat mroku. Zatraceni

Nora Melling

Kwiat mroku. Zatraceni

MAK Verlag

 

Miłość silniejsza od śmierci.

Od śmierci brata życie Luisy nie jest takie jak dawniej. Chce umrzeć, ale powstrzymuje ją Thursen, tajemniczy chłopak o oczach pełnych cieni, który wyczuwa ból i cierpienie dziewczyny. Thursen mieszka w lesie z grupą rówieśników. Wszyscy są zmiennokształtnymi: potrafią stawać się wilkami. Z każdą przemianą Thursen traci cząstkę człowieczeństwa, coraz więcej w nim wilka i coraz mniej wspomnień z dawnego życia. Wkrótce będzie tylko wilkiem. Luisa straci także jego. Z miłości zrobiłaby dla Thursena wszystko, ale czy to wystarczy, by  go uratować?

 

Lavinia i jej córki. Toskańska opowieść

Marlena de Blasi

Lavinia i jej córki. Toskańska opowieść

Wydawnictwo Literackie

 

Lavinia jest 83-letnią seniorką czteropokoleniowego rodu i właścicielką jednego z największych majątków w Toskanii. Jest ekscentryczna, harda, nieufna, ksenofobiczna. Kocha rodzinę, i z równą siłą nienawidzi obcych. I nic nie jest w stanie bardziej jej zirytować niż obcojęzyczny gwar na corso w średniowiecznej Pienzy czy "kolonizacja" ziemi, która od wieków należała do Włochów.

 

LEGO® Ninjago Brickmaster

LEGO® Ninjago Brickmaster

Wydawnictwo AMEET

 

Czas na nowe przygody w świecie LEGO® Ninjago!W zestawie znajdziesz książkę z ciekawostkami oraz instrukcjami składania, 2 minifigurki, oraz ponad 140 klocków - wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować 5 niesamowitych modeli. Udanej zabawy!

 

LEGO® Star Wars™ Brickmaster

LEGO® Star Wars™ Brickmaster

Wydawnictwo AMEET

 

Czas na nowe przygody w świecie LEGO® Star WarsTM !W zestawie znajdziesz książkę z ciekawostkami oraz instrukcjami składania, 2 minifigurki, oraz ponad 240 klocków - wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować 8 niesamowitych modeli. Udanej zabawy!

 

Leśne Głupki i coś

Małgorzata Strzałkowska

Leśne Głupki i coś

Wydawnictwo Bajka

 

Kolejna po „Leśnych Głupkach” autorska książka Małgorzaty Strzałkowskiej, której bohaterami są zacne, pełne wdzięku leśne stworki, obdarzone poczuciem humoru, temperamentem i nieskrępowaną żądzą przygód. Wiodą one życie pełne niecodziennych zdarzeń, a dzięki wrodzonej elokwencji potrafią rozbawić i zarazić optymizmem każdego czytelnika bez względu na wiek.

Majowie Reaktywacja

Arkady Radosław Fiedler

Majowie Reaktywacja

Wydawnictwo Bernardinum

 

Jest to książka o współczesnych Majach z Meksyku.Czemu brak zdjęć? Bo za zrobienie zdjęcia Majom można zostać ukamienowanym. A jednym z kamieni będzie twój własny aparat.

Mali bohaterowie

Barbara Gawryluk

Mali bohaterowie

Wydawnictwo Skrzat

 

Na książkę składa się sześć autentycznych opowieści (przygotowanych przez Barbarę Gawryluk w formie mini-reportaży) o bohaterskich dzieciach, które w niebezpiecznych sytuacjach (takich jak pożar, topienie się, przypadki omdlenia/zasłabnięcia, włamania lub innego wypadku bądź zagrożenia) zachowują się wzorcowo, ratując bliskich bądź przyjaciół, czy to w sposób pośredni – przez zaalarmowanie odpowiednich służb ratunkowych  – czy bezpośrednio, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

Małopolski Słownik Biograficzny Uczestników Działań Niepodległościowych 1939-1956 t. 15

Małopolski Słownik Biograficzny Uczestników Działań Niepodległościowych 1939-1956 t. 15

Barbara

 

W Słowniku… znajdują się biogramy ludzi urodzonych lub działających na obszarze szeroko rozumianej Małopolski w jej historycznych granicach, którzy przyczynili się do budowy niepodległej Rzeczypospolitej.

 

 

 

 

Marchewka z groszkiem

Aleksandra Woldańska-Płocińska

Marchewka z groszkiem

Wydawnictwo Czerwony Konik

 

Pewnego dnia, na jednej z grządek sielankowy spokój poranka przerywa rozpaczliwy krzyk: – Marchewko! Marchewko! Obudź się, jesteśmy w niebezpieczeństwie! – To mały groszek, szarpiąc z całej siły za nać, próbuje obudzić sąsiadkę. Dlaczego?

Marzenie Celta

Mario Vargas Llosa

Marzenie Celta

Znak

 

Co by się stało, gdyby Roger Casement nie spotkał nigdy Josepha Conrada?

Może nie trafiłby do więzienia, może jego własna podróż do jądra ciemności nie byłaby taka tragiczna? Słynny twórca raportu z czarnego Kongo, który uświadomił światu barbarzyństwo uprawiane przez białego człowieka w Afryce, znalazł się w niełasce. Dlaczego? Odpowiedzi jest kilka, ale ta najprawdziwsza kryje w sobie niechlubną tajemnicę.

Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem

Graham Masteron, Piotr Pocztarek, Robert Cichowlas

Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem

Wydawnictwo Albatros

 

Swoista encyklopedia wiedzy na temat jednego z najpopularniejszych na świecie horrorów, tworzącego od prawie czterech dekad, Grahama Mastertona. Autorami książki są dwaj najwięksi polscy fani i eksperci od książek Brytyjczyka – Robert Cichowlas i Piotr Pocztarka. „Masterton. Narodziny talentu” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów powieści grozy.

Media wolne czy bezwolne?

Media wolne czy bezwolne?Seria Glogerowska

Oficyna Wydawnicza STOPKA

 

Temat „czwartej władzy” co rusz powraca jak bumerang. Ostatecznie – z każdym dniem jest coraz bardziej aktualny. Z okazji 30-lecia „Stopki” poważyliśmy się na rozważania o wolności mediów, choć to kruchy i kapryśny lód. Tom zawiera ponad dwadzieścia artykułów, m.in.: „Kto nas cenzuruje?”, „Show czy szok? Media w społecznym i kulturowym krajobrazie epoki ponowoczesnej”, „Perfidia medialnej manipulacji”, „Widz wolny czy bezwolny?”, „Pragmatyczne aspekty legend miejskich w prasie i internecie”, „Czy brytyjskie klasy niższe śmierdzą? Czy Rok 1984 to plagiat? Czyli o wolności i bezwolności mediów na przykładzie brytyjskich i hiszpańskich doświadczeń George’a Orwella”.

 

Meritum HR

redakcja merytoryczna Jarosław Marciniak

Meritum HR

Wolters Kluwer Polska

 

Meritum HR to profesjonalny poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Przedstawia całość zagadnień związanych z podstawowymi czynnościami funkcji personalnej, a także rozbudowane aspekty zarządzania pracą.

 

Miejsca święte

praca zbiorowa

Miejsca święte

Wydawnictwo DEBIT

 

Razem z National Geographic i książką Święte miejsca odbędziemy duchową i kulturową odyseję. Odwiedzimy najpotężniejsze i najbardziej magiczne miejsca na naszej planecie – starożytne i współczesne, słynne na cały świat i prawie zupełnie nieznane. Wszystkie należą do sfery sacrum, gdzie człowiek czuje się najbliżej bogów i przodków, gdzie znajduje ukojenie i spokój duszy.

 

Modelki „VOGUE”

Robin Derrik, Robin Muir

Modelki „VOGUE”

Dom Wydawniczy REBIS

 

Oszałamiająca kronika historii fotografi i najpiękniejszych modelek – ikon, od przeszłości do teraźniejszości. Album zaczyna się od lat 50., a kończy na czasach współczesnych. Znajdziecie w nim również zdjęcia dwóch Polek: Anji Rubik i Małgosi Beli.

 

My, saksofon

Jacek Delong

My, saksofon

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Autor publikacji, znany saksofonista, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie śladami tego instrumentu. Ta muzyczna wyprawa odtwarza ponad 160-letnią historię saksofonu, pokazując jego podwójne oblicze. Poszczególne rozdziały przenoszą czytelników m.in. do warsztatu genialnego konstruktora Adolfa Saksa, w miejsca występów wojskowych orkiestr dętych, ale także do klubów jazzowych, na dancingi oraz do szkół muzycznych na różnych kontynentach. Odbiorcy książki Jacka Delonga stają się świadkami burzliwego rozwoju saksofonu.

 

Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce

Gianni Vattimo, Piergorgio Paterlini

Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

 

Gianni Vattimo to jedna z największych gwiazd europejskiej filozofii. Uczeń Pareysona i Gadamera, uważny czytelnik Nietzschego i Heideggera, twórca koncepcji „słabego myślenia” i „słabego chrześcijaństwa”. Postmodernista, przyjaciel Rorty’ego i nieoczywisty katolik.

 

 

Niemiecki fiszki. 1000 najważniejszych słów i zdań

Niemiecki fiszki. 1000 najważniejszych słów i zdań

Wydawnictwo Edgard

 

Niemiecki fiszki 1000 najważniejszych słów wraz z przykładowymi zdaniami to wyjątkowy zestaw tysiąca ponumerowanych, usztywnionych kartoników do nauki języka niemieckiego. Nauka z kursem pozwala szybko i skutecznie opanować najczęściej używane w języku niemieckim słówka. Opanowanie tego unikalnego zestawu umożliwia swobodną komunikację na poziomie podstawowym oraz czytanie ze zrozumieniem większości tekstów w języku niemieckim. Przykłady użycia wszystkich słów w zdaniu to gotowe wzorce komunikacyjne.

 

Niemra

Arkadiusz Pacholski

Niemra

Prószyński i S-ka

 

Arkadiusz Pacholski kolejny raz rzuca czytelnikowi intelektualne wyzwanie.

Kraj Warty, ostatnie miesiące okupacji. Dorota Paleń, młoda bibliotekarka dokumentująca zbrodnie niemieckie popełnione na terenie powiatu kaliskiego, drażni kolegów oraz dowódców z podziemia intelektualną niezależnością  i cywilną odwagą.

 

Niezrealizowane plany. II wojna światowa 1939-45

Michael Kerrigan

Niezrealizowane plany. II wojna światowa 1939-45

MAK Verlag

 

Bogato ilustrowany przewodnik po ściśle tajnych i często szokujących planowanych operacjach II wojny, jak Lew Morski,  Foxley, Plan W, operacja Unthinkable i wiele innych.

Ilustrowany ostatnio ujawnionymi oficjalnymi dokumentami archiwalnymi, mapami i rzadkimi kolorowymi i czarno-białymi fotografiami.

 

Nowy leksykon biblijny

Praca zbiorowa pod red. Ks. Prof. dr hab. Henryka Witczyka

Nowy leksykon biblijny

Wydawnictwo Jedność

  

Opracowany przez wybitnych biblistów z całego świata przedstawia wyczerpujące informacje na temat wszystkich zagadnień biblijnych, w oparciu o najnowsze wyniki badań naukowych. W ponad 5000 haseł podaje wiedzę o miejscach, osobach i rzeczach, które są wymieniane w Biblii i mają znaczenie dla jej zrozumienia.

 

Nudzimisie i przyjaciele

Rafał Klimczak, Agnieszka Kłos-Milewska

Nudzimisie i przyjaciele

Wydawnictwo Skrzat

 

Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły…

Druga część przygód Szymka i nudzimisiów. Te sympatyczne stworki znowu mają bardzo dużo pracy: wyruszają na pełną przygód wyprawę, pomagają rozwiązywać codzienne problemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom, uczestniczą w „Sprzątaniu Świata” i spotykają się z groźnym smokiem Łaskotem, ale przede wszystkim zajmują się odnudzaniem dzieci.

O, ja cię! Smok w krawacie!

Magda Wosik i Piotr Rychel

O, ja cię! Smok w krawacie!

Wydawnictwo Bajka

 

Uwaga, to nie jest zwykła kolorowanka! Ta książka służy do radosnego, kreatywnego mazania! Autorski pomysł Magdy Wosik i Piotra Rychla daje dzieciom możliwość nieskrępowanej, twórczej aktywności w niesamowitym bajkowym świecie.

Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat

Peter Riley

Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat

Wydawnictwo DEBIT

 

Pozycja prezentująca najważniejsze osiągnięcia ludzkiej myśli – wynalazki i teorie, które nieodwracalnie zmieniły świat. Aby je przedstawić autorzy posłużyli się wspaniałymi ilustracjami, zwięzłym tekstem i trójwymiarowymi ruchomymi modelami.

 

Odkrywanie Europy

Praca zbiorowa

Odkrywanie Europy

Hachette Polska

 

Odkrywanie Europy to połączenie albumu, przewodnika i atlasu, będące prawdziwym  kompendium wiedzy o naszym kontynencie. W głównej części przedstawiono najpiękniejsze miejsca różnych krajów – prowincje i miasta, pałace i zamki, klasztory i kościoły, jeziora i nadmorskie plaże, góry i doliny, rezerwaty i parki narodowe. Każdemu z około 2500 celów podróży przypisano, zależnie od atrakcyjności bądź znaczenia dla historii i sztuki, jedną, dwie lub trzy gwiazdki.

 

Odsłony, czyli rozmowy z córką

Hanna Hamer, Magdalena Hamer

Odsłony, czyli rozmowy z córką

Oficyna Wydawnicza Impuls

 

Motywem przewodnim tej książki jest sztuka dobrego porozumienia między najbliższymi. Autorki to matka i córka, skrajnie różne, choć czasem zaskakująco do siebie podobne w typie wrażliwości czy widzeniu świata. Odważnie podejmują również bolesne kwestie, szukają rozwiązań, inspirują do rozmowy kobiety w innych rodzinach.

 

Pan Twardowski

Waldemar Wolański, Maria Balcerek

Pan Twardowski

Wydawnictwo Skrzat

 

Opowieść o honorowym, ale ubogim szlachcicu, który podpisawszy pakt z diabłem, starał się polepszyć ludzki los i znaleźć przepis na szczęście. Prawdziwa historia o tym, że serce czyste i skromne pozostanie nieskalane nawet, jeśli dotknie go sam diabeł. Chwytająca za serce baśń o tym, że zło można pokonać, kochać warto aż po grób, a poświęcenie dla innych może nie mieć granic. A do tego prawdziwy sabat czarownic na Łysej Górze, diabelski orszak i zadumany anioł, który jednak trochę zazdrości ludziom…

 

Paryż/Paris notatki ze spacerów

PIO Kaliński

Paryż/Paris notatki ze spacerów

Wydawnictwo LOKATOR

 

Paryż - dawniej cel podróży, dziś miejsce przesiadek. Punkt na mapie, z którego wyrusza się dalej. W głąb kraju zwanego przez Paryżan pogardliwie prowincją.

 

Pierwsze Cyferki

Jacek Cygan, Aleksandra Woldańska-Płocińska

Pierwsze Cyferki

Wydawnictwo Czerwony Konik

 

Dowcipna opowieść o perypetiach rozbrykanych cyferek.

 

 

Pies Pielęgnacja, szkolenie i trening charakteru

Aleksandra Cherek

Pies Pielęgnacja, szkolenie i trening charakteru

Wydawnictwo Edgard

 

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć psią naturę i pomóc swojemu podopiecznemu w szybkim odnalezieniu się w twoim świecie - ten poradnik jest właśnie dla ciebie.

W książce znajdziesz informacje na temat żywienia, kompleksowej pielęgnacji i szkoleń. Liczne rady i praktyczne wskazówki pomogą ci wychować spokojnego i zrównoważonego psa. Dowiesz się m.in., jak poradzić sobie z niszczeniem przedmiotów przez szczeniaka i jak poskromić dorosłego psa skaczącego na gości albo żebrzącego przy stole.

 

Piesek Węgielek

Dorota Kozioł, Wojciech Wejner

Piesek Węgielek

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

 

Ta książeczka to bardzo pouczająca opowieść o psiaku, który choć nie był urodziwy miał piękne i dobre serce. Napisana łatwo wpadającym w ucho wierszem, prosta w formie pozwoli z łatwością odczytać sens jej przesłania nawet najmłodszym czytelnikom. Urody dodają jej piękne ilustracje.

 

Pióropusz

Marian Pilot

Pióropusz

Wydawnictwo Literackie

 

LAUREAT NAGRODY LITERACKIEJ NIKE 2011.Znakomita powieść autora cenionego za twórcze łączenie prozy „nurtu chłopskiego” z tradycją gombrowiczowską.

 

Podróż do domu. Przypowieść Kryona.

Lee Carroll

Podróż do domu. Przypowieść Kryona. Historia Michała Tomasza i Siedmiu Aniołów

JEG

 

Od autora

Ezoteryczna przypowieść, którą trzymasz w ręce jest jedną z najbardziej popularnych, z pośród piętnastu książek napisanych z pomocą przekazów Kryona.  Kryon jest energetycznym źródłem miłości do ludzi i przekazuje ją dla ludzi przeze mnie. Stała się ona również bazą dla dziewięciu warsztatów Kryona, na których uczestnicy wspólnie i dosłownie przeżywali “drogę do domu” Michała Tomasza.

 

Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji

Dagmara Gmitrzak

Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji

Wydawnictwo Edgard

 

Poradnik uczy, jak dzięki technikom relaksacji pokonać codzienny stres i osiągnąć wewnętrzny spokój, uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny stan naszego umysłu. Z książki dowiesz się, że to właśnie umysł jest narzędziem, które może nas zaprowadzić do pełni szczęścia, jeśli tylko będziemy się nim odpowiednio posługiwać.

Polska poetów i malarzy

prof. Franiciszek Ziejka

Polska poetów i malarzy

Wydawnictwo BOSZ

 

Polska poetów i malarzy to wyjątkowa książka w dorobku wybitnego historyka literatury, znawcy historii, literatury i kultury XIX wieku prof. Franciszka Ziejki. Panorama najważniejszych tematów i motywów poezji XIX wieku ukazuje zmagania pisarzy w walce o zachowanie tożsamości narodowej, niepodległości ducha i odzyskanie upragnionej wolności.

Polska przyroda

R. i M. Kosińscy

Polska przyroda

Wydawnictwo BOSZ

 

Dzięki wyjątkowo pięknym zdjęciom album Polska przyroda ukazuje piękno pejzażu, fauny i flory naszego kraju. Od morza, przez jeziora, łąki, lasy, rzeki aż po góry wędrujemy wraz z autorami fotografii i tekstu, poznając tajemnice natury.

 

Polska. Panoramy

Adam Bujak

Polska. Panoramy

Wydawnictwo Biały Kruk

 

Takie książki wydawane są bardzo rzadko i stanowią niespotykany rarytas na półkach domowych bibliotek.

 

Pomidory

Cornelia Schinharl

Pomidory

MAK Verlag

 

Urozmaicone przepisy. Cenne informacje. Pewny sukces.

 

Pomylona tożsamość

Don Van Ryn , Susie Van Ryn, Newell Cerak, Colleen Cerak, Whitney Cerak, Mark Tabb

Pomylona tożsamość

Hachette Polska

 

Wstrząsająca opowieść o dwóch rodzinach, które zamieniły się miejscami przy grobie i szpitalnym łóżku.

 

Powrót do Poziomki

Katarzyna Michalak

Powrót do Poziomki

Wydawnictwo Literackie

 

Co może być piękniejszego od znalezienia własnego miejsca na ziemi? Od poczucia spokoju i bezpieczeństwa, które ogarnęło mnie, gdy pierwszy raz stanęłam pod małym białym domkiem, na polanie otoczonej sosnami, a wszystko wstrzymało oddech w oczekiwaniu na moje „tak!, biorę ten dom!”. Co może być piękniejszego od pierwszych chwil spędzonych pod własnym dachem, rozpalenia ognia we własnym kominku, zasadzenie pierwszego drzewka i pierwszej krzewinki we własnym ogrodzie? Od pierwszego śniadania i pierwszej kolacji przy własnym stole? Od tych wszystkich wyjątkowych, niepowtarzalnych chwil, piękniejszy jest tylko powrót do domu.

 

Powstanie i upadek starożytnego Egiptu

Toby Wilkinson

Powstanie i upadek starożytnego Egiptu

Dom Wydawniczy REBIS

 

Opowieść o wielkiej cywilizacji Egiptu, od narodzin aż po ostateczne wchłonięcie przez imperium rzymskie, o trzech tysiącleciach zamętu, hałaśliwego spektaklu i niezapomnianych postaci.

 

 

 

 

Przemoc seksualna wobec dziecka. Studium pedagogiczno-kryminologiczne

Krystyna Marzec-Holka

Przemoc seksualna wobec dziecka. Studium pedagogiczno-kryminologiczne

Oficyna Wydawnicza Impuls

 

Przemoc seksualna wobec dziecka. Studium pedagogiczno – kryminologiczne, prezentuje współczesną analizę podejścia do przestępstw seksualnych naruszających nietykalność osobistą dziecka. Autorka ukazuje rozmiar krzywd wyrządzonych dziecku  przez jego seksualne wykorzystywanie, popełnianych w środowisku wychowawczym;  rodzinnym i  dziecku środowisku lokalnym.

Przepowiednia Szeherezady

Alia Yunis

Przepowiednia Szeherezady

Wydawnictwo Remi

 

Autorka Alia Yunis, podróżując po Bliskim Wschodzie, stworzyła czarującą powieść o człowieczeństwie, i wyobraźni z kroplą magicznego realizmu. Pozwólcie się więc zaczarować.Osiemdziesięciopięcioletnia Fatima Abdullah dokładnie wie, kiedy nadejdzie jej ostatni dzień. Za dziewięć dni od dzisiaj, tysiąc pierwszego dnia od wizyty Szeherezady, pięknej i nieśmiertelnej narratorki Baśni 1001 nocy.

 

Przewodnik prawdziwych tropicieli JESIEŃ

Adam Wajrak, Michał Skakuj

Przewodnik prawdziwych tropicieli JESIEŃ

Agora

 

Szkoda czasu na podróżowanie na koniec świata, gdy w Polsce mamy wszystko, co potrzebne prawdziwym tropicielom. I dużo więcej!Tym razem z Adamem Wajrakiem będziemy tropić giganty – żubry w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzie w Tatrach. Na Pomorzu wprosimy się na rodzinny ptasi piknik, a w Bieszczadach posłuchamy koncertujących wilków i jeleni. To nie koniec!

 

Przygody Maksa

Katarzyna Zychla, Agnieszka Filipowska

Przygody Maksa

Wydawnictwo Skrzat

 

Nowa seria dla maluchów Wydawnictwa Skrzat! Pyszne maślane ciasteczka, ulubiony kocyk w muchomorki, figle, psoty i kłopoty, które najłatwiej rozwiązać z supermamą. Z hipopotamem Maksem i jego zabawnymi przyjaciółmi nie sposób się nudzić!

Public relations. Konteksty międzykulturowe i międzynarodowe

Redakcja naukowa: Grażyna Piechota

Public relations. Konteksty międzykulturowe i międzynarodowe

Oficyna Wydawnicza AFM

 

W nadchodzących latach światu będą przewodzić tylko te społeczeństwa, których gospodarka będzie mogła funkcjonować w coraz krótszym cyklu produkcyjnym. Coraz bardziej przyjazne człowiekowi techniki przetwarzania i przesyłania informacji zmieniły znaczenie maksymy „czas to pieniądz”. Decydujące wydaje się nowoczesne zarządzanie, któremu towarzyszy skuteczne komunikowanie wewnątrz i na zewnątrz organizacji – czyli profesjonalne public relations.

 

Rico, Oskar i głębocienie

Andreas Steinhöfel, Peter Schössow

Rico, Oskar i głębocienie

Wydawnictwo WAM

 

Fascynująca opowieść o dwóch „nieprzystosowanych" do życia chłopcach.

Rico myśli dłużej niż inne dzieci. Trudno mu się skupić, a gdy się denerwuje wszystko mu się plącze. Mama jednak powtarza, by się tym nie martwił, bo i tak jest głęboko utalentowanym chłopcem.Oskar jest prawdziwym geniuszem. Jest mały, ale ma za to wielką głowę i monstrualne zęby. Choć nie jeździ na rowerze, nie rusza się z domu bez ciemnoniebieskiego kasku, bo przecież wypadki wciąż się zdarzają.

 

Ripley pod wodą

Patricia Highsmith

Ripley pod wodą

Noir sur Blanc

 

Zerwawszy z kryminalną przeszłością, Tom Ripley i jego żona Heloiza spędzają czas w swoim domu pod Fontainebleau we Francji, gdzie Tom zajmuje się ogrodem i gra na klawesynie. To spokojne i pogodne życie zostaje zakłócone przez Davida Pritcharda, Amerykanina, który pojawia się tam wraz ze swoją uległą, zaburzoną psychicznie żoną Janice.

 

Rodzina partnerska jako relacja współzależnych podmiotów

Joanna Ostrouch-Kamińska

Rodzina partnerska jako relacja współzależnych podmiotów.Studium socjopedagogiczne narracji rodziców przeciążonych rolami

Oficyna Wydawnicza Impuls

  

Prezentowaną książkę można czytać jako narrację o różnych kontekstach rozumienia partnerstwa w relacji małżeńskiej, o sposobach konstruowania partnerskiego bycia w rodzinnej codzienności, również w wymiarze rodzicielstwa, a także jako refleksję nad konsekwencjami realizowania partnerskiego, nietradycyjnego małżeństwa w kulturze, w której tradycja wciąż ona obszar konfliktów, napięć i dylematów, które na co dzień towarzyszą kobietom i mężczyznom próbującym zmierzyć się z ideą egalitaryzmu we własnym związku – na przekór tradycji, wychowaniu, innym ludziom, a czasem samym sobie.

 

Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II

Angela Ambrogetti

Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II

Wydawnictwo Biały Kruk

 

Pierwszy na świecie przekład włoskiego bestselleru.Papieskie rozmowy w volo papale!

Zupełnie nieznane historie, o których dużo się słyszało, ale których naprawdę prawie nikt nie znał.

Różne oblicza harcerstwa

Wojciech Śliwerski

Różne oblicza harcerstwa

Oficyna Wydawnicza Impuls

 

Książka  dokumentuje moją wieloletnią współpracę z prasą harcerską oraz pracę dziennikarską w redakcjach „Motywów”, „Drużyny” i „Harcerza Rzeczypospolitej”. Wszystkie reportaże, felietony i inne formy dziennikarskie były publikowane w wymienionych pismach w latach 1970–1991. Dlaczego je przypominam?Z wielu powodów.

 

Rzymska komedia

Mikołajewski Jarosław

Rzymska komedia

Agora

 

„Rzymska komedia”, to opowieść o Rzymie której autorem jest Jarek Mikołajewski. Kluczem do Rzymu, jest "Boska komedia". Drogi, którymi Dante chodzi w ślad za Wergiliuszem po zaświatach, są ulicami, po których teraz błąka się autor w poszukiwaniu prywatnego przewodnika.

 

Samotny Jędruś

Wojciech Widłak, Joanna Rusinek

Samotny Jędruś

Wydawnictwo Czerwony Konik

 

Opowieść o Samotnym Jędrusiu, któremu stale czegoś brak. Czego? Nie wie sam. Ale pewnego dnia brak stanie się na tyle dotkliwy, że Jędruś włoży kurtkę z kapturem i wyruszy na poszukiwania.

Siedlisko

Janusz Majewski

Siedlisko

Wydawnictwo Marginesy

 

„To opowieść o ludziach dojrzałych, którzy po trzydziestu latach małżeństwa przenoszą się na wieś i odkrywają na nowo łączącą ich miłość”. Tak w 1998 roku Janusz Majewski opisywał „Siedlisko”. Kręcił wtedy serial pod takim tytułem. Zrobił go na taśmie filmowej, obsadził wybitnymi aktorami aż po epizody i pokazał tak piękne Mazury, że widzowie nie mogli się w nich nie zakochać.

 

Skrzydła gołębicy

Henry James

Skrzydła gołębicy

Prószyński i S-ka

 

Pierwsze polskie wydanie!

Kate Croy i Merton Densher to para londyńskich narzeczonych, którzy za wszelką cenę chcą się pobrać, ale nie mają pieniędzy. W ich świat wkracza Milly Theale, niewyobrażalnie bogata i śmiertelnie chora młoda Amerykanka, która bez pamięci zakochuje się w Mertonie.

 

Spalone

Jane Casey

Spalone

Prószyński i S-ka

 

Cztery ofiary. Seryjny zabójca szykujący kolejną zbrodnię. Jak jej zapobiec, gdy wszystkie dowody strawił ogień?

Mieszkańcy Londynu żyją w lęku przed Palaczem, seryjnym zabójcą, który po zakatowaniu swych ofiar pali ich ciała w odludnych zakątkach miasta. Zamordował w ten sposób cztery młode kobiety, a teraz znaleziono ciało piątej. Detektyw Maeve Kerrigan należy do zespołu prowadzącego śledztwo. Jest ambitna, lecz w świecie zdominowanym przez mężczyzn musi się starać podwójnie.

 

Strach mędrca. Tom 1

Patrick Rothfuss

Strach mędrca. Tom 1

Dom Wydawniczy REBIS

 

Długo oczekiwany drugi tom trylogii KRONIKI KRÓLOBÓJCY

Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu, nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego. Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe’a, który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą. Opowieść o jego wczesnej młodości, czasach wstąpienia do Akademii i stawiania pierwszych tam kroków – to wszystko powoli zaczyna dobiegać końca.

 

Strategie postkolonialne

Gayatri Chakravorty Spivak

Strategie postkolonialne

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

 

Strategie postkolonialne to zbiór wywiadów Gayatri Chakravorty Spivak, indyjskiej intelektualistki, jednej z najważniejszych przedstawicielek filozoficznej refleksji nad kolonializmem i postkolonializmem. Spivak, która od lat mieszka i wykłada w Stanach Zjednoczonych, rozmawia ze swoimi studentkami, współpracowniczkami i przyjaciółmi. Przedstawia zręby swojej myśli i rekonstruuje historyczno-społeczną przestrzeń, w której myśl ta się artykułuje. Opowiada o własnych doświadczeniach, pokazując, w jaki sposób biografia przekłada się na wybory intelektualne i polityczne.

Szewc Papieża i inne opowiadania

Paolo Mosca. Przekład: Anna Bagnowska

Szewc Papieża i inne opowiadania

Wydawnictwo Bernardinum

 

Siedemdziesiąt osób – wśród nich rzemieślnicy, artyści, sprzedawcy, naukowcy, księża, siostry zakonne – w rozmowie z Paulo Mosca dzieli się swym zwyczajnym życiem „w cieniu kopuły”; świadczy o małych cudach – znakach Bożej obecności. W ten sposób powstało siedemdziesiąt opowiadań o dokonującym się dziś w świecie dobru, o ludziach, którzy wierni swym obowiązkom umożliwiają codzienne życie Watykanu.

 

Śląskie opowieści z dreszczykiem

Joanna Rostropowicz

Śląskie opowieści z dreszczykiem. Schlesische Gruselgeschichten

Wydawnictwo Nowik

 

Wybór opowieści pełnych grozy, mówiących o tym, że zło zawsze bywa ukarane. Takie opowieści przez całe lata snuli gawędziarze, których nie brakowało w śląskich wioskach i miasteczkach, znali je dziadkowie i gdy zapadał zmierzch – przekazywali je wnukom, strasząc je i pouczając zarazem.

 

 

Śledztwo

Philippe Claudel

Śledztwo

Czytelnik Spółdzielnia Wydawnicza

 

Śledztwo - najnowsza (2010) powieść Philippe'a Claudela - pogrążona jest w tajemniczym, groźnym kafkowsko-orwellowskim klimacie. Śledczy ma wyjaśnić przyczyny licznych samobójstw, do których dochodzi w pewnym Przedsiębiorstwie. Pobyty w mieście zaczynają go szybko niepokoić: zewsząd odczuwa wrogość, przydarzają mu się dziwne, nieprzyjemne sytuacje, a spotkane osoby nie mają własnych imion - noszą imiona swych funkcji, dla zatarcia tożsamości: jest więc Psycholog, Policjant Strażnik, Przewodnik ...

 

Świat samochodów według Richarda Hammonda

Richard Hammond

Świat samochodów według Richarda Hammonda

Hachette Polska

 

Marzy Ci się kariera kierowcy rajdowego? Chciałbyś kiedyś poprowadzić największą na świecie ciężarówkę? A może jak dorośniesz, pobijesz rekord prędkości? Zanim to nastąpi, znany z popularnego programu telewizyjnego Top Gear Richard Hammond zabierze Cię na turboprzejażdżkę po świecie motoryzacji.

 

Świat teatru. Najpiękniejsze sztuki teatralne opowiedziane dzieciom

Schopf Sylvia

Świat teatru. Najpiękniejsze sztuki teatralne opowiedziane dzieciom  

Wydawnictwo Jedność

 

Panie i Panowie! Kurtyna w górę!A na scenie, cóż my tu widzimy?Nasze życie... życie samo!I łzy, i radość, i śmiech...Więc podglądajmy siebie na scenie.A na cóż?A właśnie po to, by piękniej żyć...

Świat według Clarksona: W czym problem?

Jeremy Clarkson

Świat według Clarksona: W czym problem?

Insignis

 

Dawno, dawno temu, Jeremy Clarkson miał marzenie. Marzył mu się świat, w którym wszystko, co bezsensowne, idiotyczne i absurdalne jest surowo wzbronione… Świat, w którym zwycięża zdrowy rozsądek i niczym nieskrępowana pomysłowość. 

 

Tamtego lata. Zatajona historia Polaków

Sławomir N. Goworzycki

Tamtego lata. Zatajona historia Polaków

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

 

„Tamtego lata. Zatajona historia Polaków” to nasycona miłością Ojczyzny i chrześcijańskimi wartościami powieść historyczna o wojnie polsko-bolszewickiej roku 1920 w jej przełomowym momencie – Bitwy Warszawskiej. Bez zbędnych retuszy i "poprawności politycznej" pokazuje ogromne poświęcenie polskiego społeczeństwa broniącego Polski i Europy przed bolszewickim najazdem, co uchroniło chrześcijańską Europę przed zalewem komunistycznej propagandy.

 

Tomek kontra Thomas

Hanna Pułaczewska

Tomek kontra Thomas

Akapit Press

 

Książka z rekomendacją Edmunda Niziurskiego!Zagadka naukowa, niebezpieczna akcja w Białej Fabryce i sprawdzona przyjaźń.

Pewnego dnia czternastoletni Tomek dowiaduje się o istnieniu chłopca, który nie tylko wygląda jak on, lecz także myśli i zachowuje się podobnie, obaj mają identyczną przeszłość.

 

Traktat o szczęściu

Jean d’Ormesson

Traktat o szczęściu

Znak

 

Jest wiele drog do szczęścia. Rozejrzyj się i znajdź swoją.

Wiara, nauka, filozofia, literatura, historia – największe umysły od tysiącleci poszukiwały odpowiedzi na najistotniejsze pytania ludzkości, w tym na to jedno, być może najważniejsze – o istotę szczęśliwego Życia.    

Trasy Marzeń. Świat

Praca zbiorowa

Trasy Marzeń. Świat

Hachette Polska

 

Trasy Marzeń. Świat to praktyczny przewodnik turystyczny, jak i piękny album. Dzięki niemu można zaplanować wycieczkę lub poznawać świat, siedząc wygodnie w fotelu. Ta niezwykła, bogato ilustrowana książka inspiruje i zachęca do odbycia podróży marzeń.

 

Ulysses Moore, t. 12. Klub Podróżników w Wyobraźni

Pierdomenico Baccalario

Ulysses Moore, t. 12. Klub Podróźników w Wyobraźni

Olesiejuk

 

W Klimore Cove świta właśnie najdłuższy dzień. W ulewnym deszczu osnuwającym miasto szarą mgłą spokój zatoki burzą wystrzały, nagłe błyski i łomot. Ale nie chodzi o sztorm - to kule armatnie miotane bez przerwy z ośmiu działobitni Mary Grey, legendarnego okrętu kapitana Spencera.Bliźnięta Covanant same muszą stawić czoła najgroźniejszemu z nieprzyjaciół, nie mogąc liczyć na pomoc Ulyssesa Moore'a...

 

Utwory rozproszone

Zbigniew Herbert

Utwory rozproszone (Rekonesans)

Wydawnictwo a5

 

Utwory rozproszone (Rekonesans) są poetyckim  suplementem  do wydanego w 2008 tomu Wierszy zebranych, o którym Andrzej Franaszek pisał, że jest do „ […] czytania od nowa i na nowo, czytania wielokrotnego i w różnych porządkach, do lektury będącej poszukiwaniem tego Herberta, który jest nam najbliższy.”

 

Wakacje/ Możliwe, że odchodzimy

Jan Balabán

Wakacje/ Możliwe, że odchodzimy

Wydawnictwo Afera, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

 

Polskie wydanie zbioru opowiadań, który otrzymał w tym roku w Czechach tytuł Książki Dziesięciolecia.

Wakacje i Możliwe, że odchodzimy to połączone wydanie  dwóch zbiorów opowiadań czeskiego prozaika Jana Balabána.

 

Wampirologia

praca zbiorowa

Wampirologia

Wydawnictwo DEBIT

 

Kolejny z serii niezwykłych starodruków jest bez wątpienia najbardziej niesamowitą i mrożącą krew w żyłach z dotychczasowych ksiąg. Zawiera wiedzę tajemną w ścisłym tego słowa znaczeniu, dostępną jedynie nielicznym.

 

Wielki podręcznik dla nauczyciel żłobków i przedszkoli

Praca zbiorowa Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli. Zagadnienia teoretyczne, zabawy, pomysły, scenariusze. Od narodzin do wieku szkolnego Wydawnictwo Jedność   

Takiej książki jeszcze nie było! Nowe wyzwania współczesnej pedagogiki wymagają od nauczycieli szczególnych kompetencji oraz umiejętności reagowania na nieustanne zmiany w systemie edukacji. Ta publikacja to wyjątkowy podręcznik – proste w strukturze i skuteczne narzędzie, przydatne w edukacyjnej i wychowawczej pracy z małymi dziećmi! Książka zawiera techniki, zabawy i gry stymulujące rozwój dziecka od narodzin aż do 5 roku życia.

 

Wirtualnik egoistki!

Agnieszka Olszanowska

Wirtualnik egoistki!

Wydawnictwo Skrzat

 

Z perspektywy młodej mężatki Milena wspomina lata nauki w liceum i doświadczenia z tego okresu. Cytuje swój „wirtualnik” – internetową korespondencję z… księdzem. Opowiada, jak to jest, kiedy na progu dorosłości człowiek musi pokonać lęk, wstyd, słabość. Ciepło mówi o tych, którzy ją wspierali: o ukochanej babci, rodzicach i przyjaciółce.

 

Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei.

Krzysztof Składowski

Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei.

Znak

 

Co zrobić, aby wygrać z rakiem? Ta książka daje na to odpowiedź!

Czytelniku – trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia.

Kamil Durczok

 

Wygrać życie

Kamil Durczok, Piotr Mucharski

Wygrać życie

Znak

 

Książka ta – powiedział w wywiadzie Kamil Durczok –będzie rodzajem posługi dla tych, którzy będą musieli zmierzyć się z rakiem. Będzie dla tych, którzy mają kogoś chorego blisko siebie albo sami na taką chorobę zapadają. Ale także dla tych wszystkich, którzy chcą wiedzieć, kim jest człowiek w chorobie i jakie stany świadomości mu towarzyszą.

„Gala”

 

 

Wyznania pizzonosza

Katarzyna Lewcun

Wyznania pizzonosza

Wydawnictwo Skrzat

 

Mateusz ma dwadzieścia jeden lat i jest… roznosicielem pizzy. Pochodzi ze znakomicie sytuowanej, kochającej się rodziny, ma własną kawalerkę w Krakowie, nieźle zarabia, a przede wszystkim kocha to, co robi. No i nie ma na swoim punkcie żadnych kompleksów, zwłaszcza że jest bardzo przystojny… Czy taki facet ma problemy? I to jakie…

 

Z Hajerem na kraj Indii

Mieczysław Bieniek

Z Hajerem na kraj Indii

Annapurna

 

„Z Hajerem na kraj Indii” to już druga książka podróżnika Mieczysława Bieńka, po cieszącej się sporym powodzeniem debiutanckiej „Hajer jedzie do Dalajlamy”. Tym razem autor kontynuuje podróż po trudnodostępnych rejonach Indii i krajach ościennych. Możemy poznawać widziane z unikalnej Bieńkowej perspektywy m.in. bajkowe Andamany, mistyczny Ladakh czy górskie rejony Indii Wschodnich, a także Bhutan, Bangladesz i Sri Lankę.

 

Zanim dopadnie nas czas

Jennifer Egan

Zanim dopadnie nas czas

Rebis Dom Wydawniczy

 

Bennie, podstarzały punk i właściciel wytwórni płytowej, i jego asystentka Sasha – żadne z nich nie zna przeszłości drugiego.

 

Zaplątani / Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Zaplątani / Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Wydawnictwo AMEET

 

Przed Tobą dwie niezwykłe opowieści o księżniczkach ze świata Disneya.

Dawno temu w pewnym królestwie w wysokiej wieży na odludziu żyła śliczna dziewczyna. Miała na imię Roszpunka, a jej długie złote włosy posiadały magiczną moc.

Zbig. Człowiek, który podminował Kreml

Andrzej Lubowski

Zbig. Człowiek, który podminował Kreml

Agora

 

Manipulował konklawe, które wybrało Polaka na Papieża? Spiskował z Chińczykami przeciw ZSRR? Rozmontował światowy komunizm? Jest ojcem chrzestnym islamskiego terroryzmu? W życiorysie Zbigniewa Brzezińskiego nie brak faktów, na których zwolennicy spiskowych teorii mogą budować najbardziej niewiarygodne scenariusze.

 

Zestaw urodzinowy

Grzegorz Kasdepke, Piotr Rychel

Zestaw urodzinowy

Wydawnictwo Literatura

 

Mija już dziesięć lat od pierwszego wydania Kacperiady. Chyba nawet jej autor, Grzegorz Kasdepke, nie zdawał sobie sprawy, jak dużą popularność przyniesie mu pierwsza książka. Mimo, że od tamtej pory napisał wiele innych, opowiadania o Kacprze cieszą się niesłabnącą sympatią czytelników. Ba! - ta sympatia wręcz rośnie. Wkrótce po Kacperiadzie ukazał się i Kacper z szuflady, a kolejne opowiadania o bystrym chłopczyku wciąż powstają.

 

Złote stolice Arabów

Marek Dziekan

Złote stolice Arabów

Czytelnik Spółdzielnia Wydawnicza

 

Najnowszą pracę poświęca pięciu „złotym stolicom”: Damaszkowi, Bagdadowi, Kairowi, Algierowi i Casablance, oraz postaciom działających tam wybitnych intelektualistów reprezentatywnych dla współczesnej arabskiej refleksji społecznej, politycznej i filozoficznej. 

 

W świecie baśni

Ilustracje: Alicja Rybicka

W świecie baśni

Wydawnictwo Skrzat

 

Opowieści zebrane w tej książce otwierają drzwi do tajemniczego świata baśni. Zapraszają do czarodziejskiej krainy, w której można spotkać Kopciuszka, królewnę, która spała sto lat, bestię o złotym sercu, księżniczki i wróżki, złotą rybkę, zobaczyć kota w butach, latający dywan, czarodziejski gwizdek oraz wiele innych tajemniczych postaci i magicznych przedmiotów...

 

Wielcy odkrywcy

Robin Hanbury-Tenison

Wielcy odkrywcy

Wydawnictwo BOSZ

 

Książkę stanowi cykl 40 wnikliwych biografii, w których opisano życie, motywy i pasje największych podróżników, barwnie przedstawiając kontekst ich pionierskich wyczynów.

 

Wydawcy gorszego Boga

Wojciech Śliwerski

Wydawcy gorszego BogaHarcerska Oficyna Wydawnicza w Krakowie. Czasy – Ludzie – Wydarzenia 1988–1992

Oficyna Wydawnicza Impuls

 

W 2011 roku mija dwadzieścia lat od likwidacji z woli władz ZHP Harcerskiej Oficyny Wydawniczej (HOW) w Krakowie. Upływ czasu i przemiany społeczno-gospodarcze kraju sprawiły, że przywykliśmy do upadku, likwidacji, zmian własnościowych wielu mniej lub bardziej znanych firm i przedsiębiorstw państwowych, prywatnych czy należących do stowarzyszeń lub partii politycznych.

 

Wymyślanie wrogów

Umberto Eco

Wymyślanie wrogów

Rebis Dom Wydawniczy

 

Rozsławiło go Imię róży, ale jego pozycję ugruntowały eseje i prace naukowe. I oto przed nami kolejny zbiór rozmaitości, czasem zaangażowanych,a czasem zabawnych, na temat absolutu, ognia, wymyślonych koncepcji astronomicznych, katedralnych skarbców, wysp zaginionych, Wiktora Hugo i jego stylu, recepcji dzieł Joyce’a w epoce faszyzmu, Wikileaks i tak dalej. Pozostaje czytać, czytać jak najwięcej, bo „kto czyta, ten żyje podwójnie”.

 

Złodziejka czarów. Przygoda w 68 pokojach

Marianne Malone

Złodziejka czarów. Przygoda w 68 pokojachtytuł oryginału: Stealing Magic. A Sixty-Eight Rooms Adventure

Akapit Press

 

Odkryli zaczarowane 68 Pokojów. Teraz magia jest zagrożona… Ruthie i Jack, szóstoklasiści z Chicago, sądzą, że ich przygody w miniaturowych Pokojach Pani Thorne się skończyły… do czasu, kiedy odkrywają, że ktoś odpowiedział na list, który w nich zostawili! Ale kto?

 

Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka

Adam Sosnowski

Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka

Wydawnictwo Biały Kruk

 

Przejmująca biografia - losy dzielnej kobiety z dramatyczną polską historią w tle.

Historia niezwykłej kobiety, która z małej, mazowieckiej wsi wyruszyła przed laty w świat, aby w Krakowie znaleźć miłość swojego życia, a potem w tragiczny sposób stracić ją w Smoleńsku. Zuzanna Kurtyka została przedstawiona na tle wydarzeń historycznych, których niejednokrotnie była świadkiem i uczestnikiem.

 

W poszukiwaniu zaginionych smaków

W poszukiwaniu zaginionych smaków

Wydawnictwo "e-media"

Tajemnica Adriana

Tajemnica Adriana

Wydawnictwo "e media"

Co za gwiazdami

Co za gwiazdami

Wydawnictwo "e-media"

Co za gwiazdami - tomik delikatnie komponujący prozę zpoezją jest zaproszeniem czytelnika na spotkanie z człowiekiem, tymobok. Zawarte w tomiku utwory noszą cechy szeroko pojętego humanizmu wróżnych jego aspektach. 

Fatum

Fatum

Wydawnictwo "e media"