Rusza akcja „Książka za książkę”
Czas na jesienne porządki w księgozbiorach!

Po raz 6. rozpoczynamy wielką zbiórkę książek dla krakowskich bibliotek publicznych.

Podczas 15. Targów Książki każdy kto wesprze naszą akcję otrzyma rabat na nowe tytuły u ponad 80 wystawców.

 

 

Lista Wystawców biorących udział w akcji „Książka za książkę" / obowiązujące rabaty. Zobacz >>>>

 

Jak to działa?

 - wystarczy przynieść przeczytaną książkę (najlepiej w dobrym stanie) na targowe stoisko akcji „Książka za książkę” w dniach 3-6 listopada (ul. Centralna 41A, pierwszy pawilon, obok szatni)

- za każdą książkę otrzymacie jeden kupon. Dzięki niemu dostaniecie dodatkowy rabat na dowolną nową książkę u wydawców biorących udział w akcji. Ich stoiska oznaczone będą nalepką z logo akcji, a pełną listę wydawnictw znajdziecie na odwrocie kuponu oraz tutaj ....

- kupując taką książkę oddajecie sprzedawcy kupon. Pamiętajcie jednak, że wydawcy mają prawo wyłączyć z tej promocji wybrane tytuły, np. książki znacznie przecenione.


„Książka za książkę” to wspólna akcja „Gazety Wyborczej”, Targów w Krakowie, Radia Kraków i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Partnerem zbiórki jest portal lubimyczytac.pl. Przez ostatnich 5 lat do krakowskich bibliotek trafiło dzięki Wam ponad 12 tysięcy książek, zebranych w ciągu zaledwie 20 dni targów! Za wszystkie tytuły dziękujemy, a pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej już czekają na kolejne tysiące. To oni rozdzielą zebrane książki między krakowskie biblioteki tak, by wszystkie znalazły nowych czytelników. Nieliczne pozostałe tytuły pomogą w nauce studentom bibliotekoznawstwa.


Zachęcamy Was do refleksji nad zawartością domowych regałów z książkami i zrobienia miejsca na nowe tytuły. Podzielcie się książkami, do których raczej nie wrócicie.

 

Szukamy przede wszystkim:

- książek ciekawych, przydatnych innym,

- tytułów dla dzieci i młodzieży (tych szczególnie brak w bibliotekach),

- beletrystyki,

- lektur szkolnych,

książek historycznych,

- popularnonaukowych.

Takich, które sami chętnie pożyczylibyście z biblioteki. Im nowsze i w lepszym stanie – tym większa szansa, że trafią w dobre ręce i ucieszą kolejnych czytelników.
Prosimy, nie przynoście książek w kawałkach, podręczników szkolnych i akademickich, starych książek naukowych i innych tytułów mocno nieaktualnych. Takich pozycji nie będziemy mogli przyjąć.