Szukaj:
gb

O Konkursie

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Zgodnie z Regulaminem do Konkursu są zgłaszane publikacje, które zostały napisane przez autora posiadającego polskie obywatelstwo i ukazały się po raz pierwszy w polskim wydawnictwie w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody. Nad poprawnością prac w trakcie przygotowań do Konkursu czuwa powołane przez organizatora Jury pod kierownictwem przewodniczącego. Jury wskazuje organizatorowi Konkursu pozycje, które najlepiej spełniają wymagania stawiane przez organizatora, wyznaczając dziesięć dzieł nominowanych do Nagrody.

Fundator Nagrody Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

Kampania promocyjna nagrodzonej książki empik i empik.com          

Oficjalne rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza odbędzie się 23.10.2014 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
/wstęp wyłącznie za zaproszeniami/

 

 

Galeria