„Książka za książkę” po raz dziewiąty! Tego nie można przegapić! 23.10. rusza 9. edycja „Książki za książkę” - akcji „Gazety”, Publio.pl, Radia Kraków, Targów w Krakowie i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Oddaj używane książki na stoisku akcji, a dostaniesz za darmo e-booki od Publio.pl oraz rabat na nowe książki u ponad 60 wystawców! Wystarczy przynieść przeczytaną książkę (najlepiej w dobrym stanie) na targowe stoisko akcji „Książka za książkę” w dniach 23-26 października (pawilony Expo Kraków, ul. Galicyjska 9, sala konferencyjna „Praga” na prawo od wejścia). Za każdą książkę otrzymacie jeden kupon. Dzięki niemu dostaniecie dodatkowy rabat na dowolną nową książkę u wydawców biorących udział w akcji. Ich stoiska oznaczone będą nalepką z logo akcji, a pełną listę wydawnictw znajdziecie na odwrocie kuponu. Kupując taniej książkę oddajecie sprzedawcy kupon. Pamiętajcie jednak, że wydawcy mają prawo wyłączyć z tej promocji wybrane tytuły, np. książki znacznie przecenione.

Podobnie jak przed rokiem będzie można zyskać podwójnie. Za każde 5 oddanych książek Publio.pl podaruje dodatkowo uczestnikowi akcji drugi kupon - z kodem umożliwiającym ściągnięcie za darmo dowolnego e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów. Możecie to zrobić podczas targów lub po zakończeniu imprezy, do 31 października.

Dodatkowa korzyść z udziału w akcji „Książka za książkę” to możliwość wygrania czytnika e-booków od firmy PocketBook. Na stoisku Publio.pl (A10), oprócz kuponu na e-booka uczestnik akcji będzie mógł otrzymać dodatkowy kupon uprawniający do wzięcia udziału w zabawie. Wystarczy w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie konkursowe, a następnie zanieść kupony z odpowiedzią na stoisko D79. Tam od 24 do 26 października, codziennie o godz. 15, przedstawiciele PocketBook nagrodzą jednego uczestnika konkursu czytnikiem PocketBook Basic Touch.

Czas na porządki w domowych biblioteczkach! Książki przeczytane, aktualne i w dobrym stanie weźcie ze sobą na targi. Szukamy książek ciekawych, przydatnych innym - tytułów dla dzieci i młodzieży (tych szczególnie brak w bibliotekach), beletrystyki, lektur szkolnych, książek historycznych i popularnonaukowych. Podobnie jak w poprzednich latach zebrane książki trafią w ręce specjalistów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Po wstępnej selekcji zostaną rozdzielone między krakowskie biblioteki.