krakdent_2013_m_d2_080.jpg INFORMACJE POTARGOWE

11 tys. gości odwiedziło KRAKDENT®

Prawdopodobnie nie ma stomatologa w Polsce, który nie słyszał o KRADKENCIE. Niezliczona ilość branżowych nowości – rewolucyjnych produktów i innowacyjnych usług, niezwykle bogaty program naukowy obejmujący szkolenia i kursy medyczne oraz ceniona   w środowisku stomatologów – Międzynarodowa Konferencja Dental Spaghetti. Blisko 300 wystawców z całego świata oraz 11108  zwiedzających. Tak w skrócie można podsumować 21. edycję Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®, które od wielu lat postrzegane są jako najważniejsze branżowe wydarzenie pierwszego półrocza   w Polsce.

– Przyjeżdżam do Krakowa przede wszystkim po to, by dowiedzieć się, co nowego w branży oraz by zrobić zakupy. Niezwykle ważna jest dla mnie możliwość bezpośredniego zapoznania się z danym produktem. Nie jest to tylko sprzedaż katalogowa. Można usiąść przed mikroskopem, skorzystać z narzędzi, a nawet popracować na fantomach – mówiła Dominika Nowak-Polak, zwiedzająca z Chełma Śląskiego.

Pozycja obowiązkowa

KRAKDENT® tradycyjnie rozpoczął rok w branży. Spragnieni nowości lekarze tłumnie odwiedzili wystawę, by poznać światowe trendy prezentowane na stoiskach.

– Obserwuję rynek już od ponad dekady i widzę, że następuje zmiana mentalna polskich stomatologów. Są ogromnie ciekawi nowości, łakną informacji, poszukują nowych produktów. Targi są dla nas nie tylko platformą handlową, ale również platformą wymiany doświadczeń – mówił Adam Wysokiński, wiceprezes zarządu A.B. Berren Handlowy.

Medale KRAKDENTU® 2013

W trakcie Targów KRAKDENT® rozstrzygnięto Konkurs o Medal Najwyższej Jakości. Każdego roku o prestiżowe wyróżnienie walczy kilkanaście polskich i zagranicznych firm. Medale przyznawane przez autorytety branży stomatologicznej są potwierdzeniem wysokiej jakości produktów. W tym roku medale przyznano w 5. kategoriach:

 

1. Sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne

zgłaszający: OPTIDENT – Małgorzata Foubert, Dariusz Stój – Spółka Jawna

producent: CARESTREAM DENTAL, Niemcy

produkt: PANTOMOGRAF CYFROWY CS 8100

 

2. Materiały stomatologiczne i kliniczne

zgłaszający: HOL-DENTAL DEPOT Urszula Chudak

producent: SHOFU INC., Japonia

produkt: BEAUTIFIL FLOW PLUS

 

3. Materiały używane (lub stosowane) w pracowniach i laboratoriach techniki dentystycznej

zgłaszający: Roko s.c. M. Rokosa, A.Rokosa

producent: Roko s.c. M. Rokosa, A.Rokosa

produkt: ACRON – MATERIAŁ TERMOPLASTYCZNY NA PŁYTY PROTEZ

 

4. Materiały pomocnicze, profilaktyka

zgłaszający: PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

producent: PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

produkt: DENTOFRESH JUNIOR

 

zgłaszający: SMP - SYSTEMY MEDYCZNE PRZYSZŁOŚCI

producent: DENTAL REVOLUTION SAS, Francja

produkt: OOBRUSH – elektryczna szczoteczka do zębów

 

5. Inne

zgłaszający: MEDIAFLOR Agnieszka Florczak-Skwierczyńska

producent: MEDIAFLOR Agnieszka Florczak-Skwierczyńska

produkt: NAGRODY DLA DZIELNEGO PACJENTA

 

W Konkursie o Najładniejsze Stoisko Targowe zostały nagrodzone firmy:

  1. miejsce: Kol-Dental Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.
    kol_dental.jpg

  2. miejsce: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
    Glaxo.jpg

  3. miejsce: OMS Polska Ltd. Sp. z o.o.
    OMS.jpg

Specjalną nagrodę Patrona Prasowego Targów – redakcji Magazynu Stomatologicznego otrzymała Firma Denon Dental Sp. z o.o. 

 krakdent_2013_m_d2_022.jpg

Bogaty program towarzyszący

Ale stomatolodzy nie przyjeżdżają do Krakowa jedynie po zakupy. Tegorocznym Targom KRAKDENT® towarzyszyły szkolenia i kursy medyczne w trakcie których zaprezentowano m.in. najnowsze osiągnięcia w leczeniu urazów zębów. Lekarze dowiedzieli się też wszystkiego na temat profesjonalnego prowadzenia gabinetu oraz uzyskali wiedzę z zakresu marketingu, czy psychologii.  Warto dodać, że program merytoryczny Targów został stworzony we współpracy ze znaczącymi ośrodkami naukowymi oraz stowarzyszeniami.

               Tradycyjnie trzeciego dnia Targów odbyła się konferencja stomatologiczna Dental Spaghetti, która zgromadziła ponad 200 uczestników. Tegoroczna edycja objęła temat interdyscyplinarny, powiązany z okluzją, artykulacją, stawami skroniowo-żuchwowymi, problemem starcia zębów, problemem erozji oraz nowoczesnych technologii i sposobów odbudowy utraty tkanek zęba.

– W tym roku gościliśmy pięciu naprawdę znanych wykładowców. Po raz pierwszy przyjechał do nas dr Stefen Koubi – najlepszy prywatny praktyk francuski. Ponadto w roli prelegentów wystąpili m.in. Dr Walter Devoto, Dr Andrea Ricci – słynny  implantolog z Florencji, dr Francesc Abella z Uniwersytetu w Barcelonie i dr Dinos Kountouras - założyciel Greckiej Akademii – mówił dr Maciej Żarow, współorganizator konferencji.

 

DENTOPOMOC 2013

Wystawcy tegorocznej edycji Targów po raz trzeci wsparli najmłodszych wychowanków małopolskich domów dziecka oraz rodzin zastępczych i świetlic środowiskowych. W trzecią odsłonę akcji charytatywnej DENTOPOMOC włączyło się 19 firm, przekazując nie tylko szczoteczki i pasty do zębów, ale także szereg innych produktów pomagających dbać o zdrowy uśmiech.

Poniżej prezentujemy materiał zrealizowany przez portal www.targimedyczne.pl