KOMPOZYT-EXPO'13Wkomponowane w sukces KOMPOZYT-EXPO® 2013!

Z każdą kolejną edycją Targi KOMPOZYT-EXPO® zyskują coraz większą rangę. Najważniejsze wydarzenie w branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej 2013 roku potwierdziło swoją markę, gromadząc w hali Targów w Krakowie blisko 2,5 tysiąca specjalistów, co oznacza 20% wzrost liczby zwiedzających w stosunku do roku ubiegłego.

Produkujemy śmigła do elektrowni wiatrowych. Na Targach poszukujemy nowych rozwiązań technologicznych i dostawców – zdradził Karol Kusiak, zwiedzający, reprezentujący firmę LM Wind Power.

W trakcie dwudniowych Targów bogatą ofertę zaprezentowało blisko 170 wystawców z KOMPOZYT-EXPO'13całego świata. Co ważne, ponad 30% stanowiły firmy z zagranicy. Jedną z nich była brazylijska Transtecnica Ind. Com. Rep. LTDA.

Chcieliśmy sprawdzić jak wygląda rynek kompozytów w tej części Europy. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalnego poziomu tej imprezy. Odbyliśmy wiele obiecujących rozmów – mówił Roberto Pettini reprezentujący firmę Transtecnica Ind. Com. Rep. LTDA.

Targi kreują trendy

Znakomitym uzupełnieniem tegorocznej wystawy były prezentacje firm w Strefie Prezentacji Technicznych oraz cykl wykładów i spotkań zorganizowany przez Central European Composite Cluster. Przedstawiciele klastra, zrzeszającego firmy i instytucje z Europy Środkowo-KOMPOZYT-EXPO'13Wschodniej zajmujące się materiałami kompozytowymi, prezentowali najnowsze branżowe trendy.

Chcieliśmy także pokazać jak wygląda transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. Znakomitym przykładem jest prezentowany przez nas samochód elektryczny wykonany z komponentów kompozytowych – InEco® Concept. Tegoroczna edycja jest dla nas bardzo udana. Mamy nadzieję, że współpraca między klastrem a Targami będzie się zacieśniać – mówił Andrzej Czulak z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.

Ponadto podczas Targów budowano kadłub napędzanej energią słoneczną jednostki regatowej, która wystartuje na mistrzostwach świata Dong Energy 2014 w Holandii.

KOMPOZYT-EXPO'13

To najlepszy sposób na przyciągnięcie uwagi Zwiedzających, którzy mogą krok po kroku zaobserwować proces infuzji – mówił BartoszPuchowski z firmy CREE YACHT.

Najlepsze targowe produkty

W trakcie tegorocznej wystawy zaprezentowano wiele branżowych nowości i innowacyjnych rozwiązań. Najlepsze produkty nagrodzono oryginalnymi statuetkami. Komisja konkursowa złożona z naukowców i branżowych specjalistów pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Jana Chłopka przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach [więcej]

Serce skarbonka bije mocno!

KOMPOZYT-EXPO'13Wyjątkowym akcentem tegorocznej wystawy było ogromne, dwumetrowe, kompozytowe serce - skarbonka, które stanie podczas finału WOŚP 2014 w Krakowie przy pomniku Adama Mickiewicza i będzie zbierać pieniądze. Lekkie, superwytrzymałe i niezwykle pojemne serce powstało dzięki zaangażowaniu sześciu firm: ALLCOMP Polska Sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., MASTERMODEL, PHOENIX Equipment Polska, SAMAR i KAUPOSIL. W trakcie Targów zostało ono dodatkowo ozdobione przez artystę malarza  Jerzego „Imp2k” Rojkowskiego.

Projekt jest inspirowany złotym sercem WOŚP, zawiera dekoracyjność, która jest zawsze elementem oprawy wizualnej Orkiestry i elementy industrialne, nawiązujące do tematyki Targów – tłumaczył artysta.

Kompozyty są wszędzie!

KOMPOZYT-EXPO'13Podczas Targów odbyła się także niezwykła wystawa Kompozyt Life Art Gallery. Dziełami sztuki były dostarczone przez wystawców przedmioty użyteczności publicznej, które powstały przy użyciu materiałów kompozytowych. Wśród nich znalazły się m.in.: fotel ogrodowy (zaprezentowany przez firmę Polytor), dno kajaka (Magnum Venus Polska), bolid formuły (Bella Zakład Kompozytów), wentylator dachowy (Mastermodel), wózek sklepowy (Rettenmaier Polska) czy skorupa na maskę z halogenami samochodu (Havel Composites). Inicjatywa Targów w Krakowie ma na celu w prosty i zrozumiały sposób zakomunikować szerokiemu gronu odbiorców, jak dużą rolę w życiu codziennym odgrywa branża kompozytów [więcej]

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ KOMPOZYT-EXPO® 2013