Po raz pierwszy w Polsce 18-19 września na taką skalę, została zaprezentowana bogata oferta firm z szeroko pojętego sektora izolacji. Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowymi technologiami i produktami, wymiany informacji związanych z wykonawstwem izolacji na najwyższym poziomie oraz pozyskania nowych klientów.

- Dzisiaj mamy swoje święto – w końcu wszystkie firmy branży izolacyjnej mają szansę spotkać się w jednym miejscu, wymienić kontakty, porozmawiać, zobaczyć nowości – słowa Grzegorza Czudaja z firmy Multiserwis najlepiej oddają atmosferę, jaka panowała w hali EXPO Kraków podczas premierowej edycji Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION (18-19 września). To pierwsza tego typu impreza w Polsce. Lepszego i bardziej spektakularnego debiutu wydarzenie organizowane przez Targi w Krakowie nie mogło sobie wymarzyć.

- Dla nas to był niezwykle udany pobyt. Pierwszego dnia mieliśmy wielu klientów, których zapraszaliśmy do naszego show roomu zorganizowanego w ciężarówce. Polski rynek izolacji jest duży i bez wątpienia potrzebował takiego miejsca jak Targi 4INSULATION w Krakowie – mówił Silvio Lukjantschuk z firmy Mabi.

Przez dwa dni Targi odwiedziło 800 specjalistów. Wielu z nich przyjechało do stolicy Małopolski z zagranicy. To efekt nie tylko bogatej oferty wystawców – czołówki branży izolacji, ale także odbywającej się w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI.

- Mamy dwa spotkania w ciągu roku, na wiosnę i na jesień. Zależy nam, aby rotować miejscem organizacji, aby rozwiązania technologiczne przekraczały granice. EXPO Kraków jest bardzo nowoczesnym i profesjonalnie zarządzanym obiektem. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać właśnie tutaj. Konferencja będzie z pewnością potężnym impulsem do organizacji tutaj regularnych Targów – powiedział Andreas Güntler dyrektor Federacji FESI.