6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych

25 listopada 2015

Po raz kolejny będziemy świadkami zaciętego boju, jaki stoczą między sobą młodzi adepci sztuki izolacyjnej w Polsce. Nie znamy wprawdzie ich nazwisk, ale już dziś możemy powiedzieć o nich kilka słów. Pretendenci do tytułu Mistrza Polski będą reprezentować przedsiębiorstwa, które zajmują ugruntowaną pozycję, zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku branży izolacyjnej. Oprócz wspólnego fachu łączy je coś jeszcze - przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.

Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych mają kilkuletnią tradycję. Zapoczątkowano je w Tarnowie, w 2007 r., gdzie rolę gospodarza pełniła firma Kaefer S.A. Dwa lata później impreza odbyła się w Krapkowicach, w siedzibie R&M Centrum Szkolenia Zawodowego, gdzie głównym sponsorem była firma Multiserwis Sp. z o.o. Schemat ten obowiązywał do ubiegłorocznych zawodów, które miały wyłonić najlepszego kandydata do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej podczas FESI Apprentice Championship. Warto jednak zatrzymać się przy 4. edycji konkursu, który oprócz zawodników, przyciągnął do Krapkowic sponsorów, producentów i pracodawców, co stało się doskonałą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy aktywistami branży izolacyjnej.

Europejskie rozgrywki (FESI Apprentice Championship) w roku 2014 zostały zorganizowane w Krakowie i były częścią składową pionierskich wydarzeń – Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz Konferencji HEAT not LOST. Zwycięzcą zawodów okazał się reprezentant naszego kraju, Łukasz Woroń. W tym samym czasie gościliśmy również przedstawicieli Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych. Na Konferencji - FESI General Assembly – dyskutowano o dalszym rozwoju jednej z gałęzi europejskiej i światowej gospodarki, jaką stanowią izolacje przemysłowe.

Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, które na stałe mają przenieść swoją stolicę do Krakowa, wyłaniają co dwa lata najlepszego polskiego montera izolacji. To jednak nie jedyna zmiana w tym temacie. Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych, sprawujące patronat nad całym wydarzeniem, musi podążać za wizją europejskich kolegów, którzy podczas ostatnich obrad FESI, doszli do wniosku, że warto dać szansę drużynom. Jak zespoły, składające się z dwóch przedstawicieli, poradzą sobie z montażem różnych materiałów izolacyjnych? Tego dowiemy się już w listopadzie, podczas 6. Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.

26 listopada 2015

Zapraszamy do Strefy Mistrzostw, gdzie przez cały dzień będą odybywać się pokazy montażu izolacji przemysłowych przy udziale firm: ARMACELL POLAND Sp. z o.o., PAROC POLSKA Sp. z o.o., POLYMER INSULATION PRODUCTS, ROCKWOOL TECHNICAL INSULATION, SUM POLAND Sp. z o.o.

 

 

 

 

Organizator Mistrzostw:

 

Sponsorzy Mistrzostw: