Szukaj:
gb

Wśród naszych wystawców znajdą się m.in.:

Ilosć prezentowanych wystawców nie jest równoznaczna z listą wystawców. Wymienione osoby udostępniły swoje prace do publikacji w niniejszej zakładce.

 


ALMAT BIS

Firma nasza ma wieloletnie doświadczenie w oprawie obrazów olejnych, pasteli, grafik, map czy rysunków. Na naszą ofertę składa się kilkaset wzorów najwyższej jakości ram drewnianych, renomowanych producentów krajowych i zagranicznych.Gwarantujemy fachowe doradztwo w doborze ram, z uwzględnieniem stylistyki ornamentów z określonej epoki oraz dostosowanie ich do charakteru wnętrza. Umożliwiamy bezpośredni kontakt z autorami dzieł i pomagamy w realizacji zamówień. Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas od zawsze priorytetem.

www.swiatram.pl

Bildziuk Marcin


Urodzony w 1987 roku w Gdańsku, Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w roku 2012. Laureat Stypendium Rektora dla najlepszych studentów ASP  w semestrze letnim w roku 2012. Nominowany do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w roku 2011. Laureat Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska 2005,2006. Laureat Stypendium  Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2006, 2008. Brał udział w zbiorowym malowaniu Panoramy Gdańska znajdującej się w Radzie Miasta Gdańska. Jest autorem licznych projektów autorskich z zakresu edukacji artystycznej i rewitalizacji społecznej poprzez sztukę. Angażuje się w liczne działania społeczne, od 2008 roku jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki. Na swoim koncie ma  wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Animator, kurator wielu wystaw.

 

www.bildziuk.pl

Bocheńska Ewelina

Ewelina Bocheńska, ur. w 1979 roku w Lodzi, absolwentka Wimbledon College of Art i Wydziału Sztuk Pięknych
Goldsmiths College, University of London. W 2011 otrzymała stypendium od National Academy School of Fine Art w Nowym Jorku. Obecnie bierze udział w wystawie II Przeglądu Młodej Sztuki “Świeża Krew”, organizowanego przez Galerię SOCATO we Wrocławiu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Londynie, Nowym Jorku i Tokyo.

“Poszukuję w obrazie pewnego rodzaju prostoty. Prostoty, która nie jest wcale prosta, lecz która jest czegoś esencją, skondensowaniem myśli, doświadczenia. W obrazie takim nic sie nie dzieje, jednak płynie z niego prawie wyczuwalna cisza. Cisza, w której cały kosmos rodzi sie i umiera, niepostrzeżenie.”

  

www.evelinabochenska.com

Galeria Artpower.pl

Artpower.pl to internetowa galeria sztuki współczesnej – jedna z pierwszych galerii w Polsce prowadzących sprzedaż wyłącznie online. Serwis działa od 2008 roku i oferuje półtora tysiąca dzieł 180 artystów młodego i średniego pokolenia.
Galeria współpracuje z artystami profesjonalnymi – zarówno z tymi na początku swojej kariery, jak z twórcami o bardzo dużym dorobku artystycznym i wystawienniczym. Artpower.pl ma charakter wyłącznie komercyjny. Witryna udostępnia szeroki wybór prac wykonanych w różnych technikach: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, jak i wiele dzieł w technikach własnych, opracowanych przez autorów. Sztuka prezentowana na stronach artpower.pl wynika z bardzo subiektywnej selekcji. Dobór i jakość oferty sprawiają, że galeria cieszy się popularnością wśród klientów i artystów.

 

 www.artpower.pl

Galeria ArTtu


WSPÓŁPRACA

Serdecznie zapraszamy do współpracy artystów i twórców sztuki. W ramach współpracy oferujemy prezentowanie dzieł sztuki w naszej galerii, jak również na licznych, organizowanych przez nas (oraz naszych partnerów) wystawach, oraz dodanie prac do naszej platformy sprzedaży internetowej. Posiadamy również atrakcyjny system rabatów na oprawę obrazów, dla artystów, którzy zdecydują się z nami nawiązać stałą współpracę. Zapraszamy również do współpracy projektantów i architektów wnętrz oraz osoby zajmujące się administracją bądź marketingiemi Public Relations do zapoznania się z naszą bogatą ofertą sprzedaży lub wynajmu dzieł sztuki. Będziemy zaszczyceni ofertami współpracy od galerii, muzeów, sal wystawowych, domów aukcyjnych, oraz instytucji i firm zainteresowanych tematem sztuki jak i organizacji wystaw, targów, wernisaży i warsztatów wspólnie z nami.

www.arttu.waw.pl

Galeria Parnas

Galeria Sztuki Współczesnej "Parnas" w Katowicach prowadzona jest przez Ninę Rechowicz - historyka sztuki i Stefana
Szawicę - artystę plastyka. Galeria powstała w 1993 r. i od tego czasu nieprzerwanie działa przy ul. Kochanowskiego 10. Przez ten czas galeria na trwałe wpisała się w kulturalny pejzaż miasta. Poza działalnością handlową organizujemy wystawy i bierzemy udział w artystycznych projektach miasta Katowice. W swojej ofercie posiadamy prace takich artystów jak: Franciszek Starowieyski, Jerzy Duda-Gracz, Zdzisław Beksiński, Juliusz Joniak, Witold Pałka, Edward Dwurnik, Teresa Wallis-Joniak, Renata Bonczar, Franciszek Maśluszczak i wielu, wielu innych. Dzieła wszystkich artystów, z którymi współpracujemy można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!

 www.parnas.com.pl.

 

Galeria Sztuki Współczesnej Esta

Galeria Sztuki Współczesnej Esta z Gliwic specjalizuje się w prezentacji osobowości artystycznych, wartościowych tendencji i kierunków w sztuce. W Galerii można zobaczyć  prace artystów uznanych w świecie sztuki - uprawiających malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę i fotografię oraz twórców nieznanych, zapomnianych, charakteryzujących się zmysłem i talentem artystycznym. Galeria reprezentuje wybitnych polskich artystów współczesnych m.in. Z. Beksiński, J. Dobkowski, S. Fijałkowski, J. Gaj, S.Gierowski, J. Karbowniczek, J. Lewczyński, T. Łapiński, R. Maciuszkiewicz, F. Maśluszczak, J. Nowosielski, R. Otręba, J. Pamuła, E. Pamuła, P. Pierściński, R. Pytel, M. Sowiński J. Tarasin, A. Urbanowicz, Z. Łagocki,). Reprezentuje również artystów zagranicznych: Jiri  Brazda, Guenter Grass, Richard Klank, Akira Kurosaki, Tadeusz Łapiński.

Jurkowska Beata

Ur. 1960 r. w Miechowie, koło Krakowa. Ukończyła katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała malarstwo i rysunek w pracowni prof. Jerzego Dudy-Gracza. W 1983 r. uzyskała dyplom z malarstwa i grafiki książkowej.

Solidny warsztat i własny modus operandi przełożył się na liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i zagranicą. Jej prace można było oglądać na wystawach m.in. w Warszawie, Gorzowie, Katowicach, Krakowie, Niemczech, Grecji, Japonii i USA.

 

Galus Angelika

Urodzona 7 września 1976 roku w Krakowie. Od dziecka przejawiała zdolności plastyczne i zainteresowanie sztuką. W latach 1996 podjęła studia w Wyższej Szkole Zarządzania w Krakowie. W 1998 r. otrzymała dyplom ukończenia pierwszego poziomu studiów. W 2004 roku rozpoczęła studia w Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na Wydziale Sztuki, kierunek - Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. W 2007 r. uzyskała artystyczny Dyplom Licencjacki z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Stanisława Sobolewskiego, a w 2009 roku obroniła z wynikiem bardzo dobrym artystyczny Dyplom Magisterski również w pracowni malarstwa prof. Stanisława Sobolewskiego. W trakcie trwania studiów podjęła pracę  instruktora plastyki w  Centrum Kultury i Sportu w Skawinie w sekcji plastycznej i kontynuuję ją do dzisiaj. W marcu 2012 została przyjęta w poczet członków Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Zajmuję się malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie.

www.angelikagalus.com

 

Jagielski Wacław

Artysta malarz, Konserwator Zabytków. Członek zał. St. Pastelistów Polskich. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi.:Triennale Małych Form Malarskich – Toruń; Targi Sztuki Współczesnej – Paryż; Wiedeń, Wilno, Bardejów, Lyon, Ateny, szereg wystaw w Niemczech. Uczestnik Ogólnop. i Międzynarodowych  Biennale Pasteli (1998  wyr. honorowe, 2002 - III nagr., nagr. Marszałka Małopolskiego); wystaw Festiwali Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnop. Salonów Świętokrzyskich (wyr. 2002); Salonów  nowosądeckiego oddziału ZPAP (2004 – nagr. ZPAP „Złota rama”, 2008 – nagr. Prezydenta Miasta), Sieradzkich Triennale Martwej Natury; krajowych i zagranicznych plenerów.

www.jagielski.art.pl

Jaśnikowski Jarosław

Artysta, urodzony w Legnicy w 1976 roku. Malarstwem zajmuje się od 1991 roku. Pierwsze kroki na swojej drodze twórczej stawia pod kierunkiem Mirosławy Lickiewicz, legnickiej artystki i pedagog. W tym czasie główną inspiracja młodego artysty jest sztuka Science-Fiction. W połowie lat 90tych odkrywa twórczość Salwadora Dalego, oraz innych surrealistów, natomiast w 1998 roku, pod wpływem wystawy Wojciecha Siudmaka w Legnickim Muzeum Miedzi, jak i spotkaniem z samym artystą, postanawia poświęcić się pracy w takich kierunkach jak nadrealizm, czy realizm fantastyczny. W tym samym roku rozpoczyna również naukę w Głogowskim studium sztuk Plastycznych, gdzie poznaje znanego głogowskiego malarza i poetę;Telemacha Pilitsidisa. Pod jego kierunkiem, zdaje dyplom z malarstwa w 2001 roku. Obecnie Jaśnikowski jest jednym z czołowych twórców realizmu fantastycznego w Polsce, jego obrazy są w kolekcjach na całym świecie.

www.jjart.pl

Komorowscy Bożena i Waldemar

Bożena i Waldemar Komorowscy – fotografowie czerpiący inspirację z krajobrazu i przyrody. Ich ulubionymi motywami są stworzone przez Naturę zadziwiające abstrakcyjne formy. Są to zarówno obrazy chaosu, jak i nieoczekiwanego uporządkowania, przyciągające niezwykłymi układami barwnych plam lub surową, monochromatyczną tonacją. Mają one wszelkie możliwe rozmiary – od makrofotograficznych zbliżeń do szerokich planów. Kiedy koncentruje się na nich uwagę – budzą emocję, wywołują zaskakujące skojarzenia. Główną rolę w ich powstawaniu odgrywa światło, potrafiące poprzez zmianę lub eliminację kolorów, ukrycie szczegółów bądź deformację kształtów stworzyć iluzję innego świata. Dotyczy to zwłaszcza światła przenikającego przez półprzepuszczalne warstwy (lód, woda, mgła, liście) oraz światła odbitego. Ważną składową abstrakcyjnych motywów bywa element graficzny. Redukcja rzeczywistości do wyrazistego rysunku nierzadko decyduje o ich atrakcyjności.

 

www.bwkomorowscy.com

Kacperek Andrzej - grupa

Grupa "4 pejzaże" założona w lipcu 2012 roku w skład której wchodzą: Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Jan Wołek, Aleksander Żywiecki.

Grupa skupia malarzy o podobnych założeniach artystycznych i charakterze twórczości osadzonej w nurcie realistycznego malarstwa pejzażowego. Celem jest zaistnienie w szerszej przestrzeni artystycznej i zaznaczenie obecności tradycyjnego nurtu malarstwa pejzażowego jako formy wypowiedzi równoprawnej ze współczesnymi tendencjami w sztuce.

 ANDRZEJ KACPEREK

Urodzony w 1953 roku w Praszce. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Wydziale Grafiki W Katowicach Akademii sztuk Pieknych w Krakowie.  Dypliom uzyskał w 1978 roku. Maluje i rysuje. Miał prawie piećdziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uczestnik wielu plenerów artystycznych.

www.kacperek.art.pl

 

Kotowicz Paweł - grupa

Grupa "4 pejzaże" założona w lipcu 2012 roku w skład której wchodzą: Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Jan Wołek, Aleksander Żywiecki.

Grupa skupia malarzy o podobnych założeniach artystycznych i charakterze twórczości osadzonej w nurcie realistycznego malarstwa pejzażowego. Celem jest zaistnienie w szerszej przestrzeni artystycznej i zaznaczenie obecności tradycyjnego nurtu malarstwa pejzażowego jako formy wypowiedzi równoprawnej ze współczesnymi tendencjami w sztuce. 

 

 

 

PAWEŁ KOTOWICZ

Urodzony w 1968 roku w Chrzanowie /Małopolska/.Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Miedziorytu w 1994 roku.Uprawia malarstwo sztalugowe i pastelowe. Uczestnik wielu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz we Włoszech, Grecji, Słowacji, Litwie, Ukrainie i w Indiach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagradzany na Ogólnopolskim Biennale Pasteli, Triennale z Martwą Naturą oraz Laurem dla Młodych i Złotym Sygnetem „Adiunge optimorum”. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych i międzynarodowych. Autor 38 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami m. in. w Niemczech, Francji, Austrii, Czechach i USA.

www.pawelkotowicz.com

 

Kruczkowska Małgorzata

Urodzona w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Studia pod kierunkiem prof. J. Szancenbacha, prof. T. Brzozowskiego. Studia w Chicago.

Nagrody: 
Konfrontacja Najmłodszych Artystów w Krakowie ;  „Mały format” – Italia.

Udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju: Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Kraków
– „ Salony – od 1998-2010” , „Mały format” , „Maryniści”, „ 100 lecie Związku Plastyków” – Pałac Sztuki 2011. Galeria Design
– Studio Meblowe ”Arka” – wystawa „ Sztuka we wnętrzu”.

Landon Adrian

“I was born and raised in New York City and attended the Lycée Francais. My father is a violinmaker and growing up around all the intriguing shapes of the instruments had a significant influence on my creativity, among many other things. My father also had an art gallery with my mother. 

My grandfather, an equine veterinarian and colonel in the French army, expert horseman and 3-day eventer, raised his sons with horses in Fontainebleau, a town south of Paris, France.  Despite having been raised in the city, I also had the privilege of learning how to work with and ride horses. Horses have always been a great inspiration to me and are an important subject in my artwork..."

 

 

www.adrianlandon.com

Latos Arkadiusz - Pracownia Rzeźby Arkaszka

Pracownia Rzeźby "Arkaszka" prowadzona przez artystę rzeźbiarza Arkadiusza Latosa specjalizuje się w odlewach z brązu. Artysta już od 20 lat prowadzi autorską pracownię rzeźby "Arkaszka", gdzie powstają jego prace kameralne i realizacje pomnikowe. Ulubionym materiałem rzeźbiarza jest brąz, lubi go łączyć z drewnem oraz kamieniem.Twórca cykli takich, jak: Przysłowia i mądrości ludowe. Fraszki, Humoreski i erotyki, które cieszą się wielkim uznaniem wśród krytyków i publiczności. Pracownia Rzeźby "Arkaszka" wykonuje projekty autorskie rzeźb, statuetek, statuetek na zamówienie, drobne formy rzeźbiarskie (dzwonki, przyciski do papieru), itp. Wykonujemy również medale, plakiety, herby, formy użytkowe, tablice okolicznościowe, pomniki i rzeźby ogrodowe.

Arkadiusz Latos posiada wiele nagród i wyróżnień: Srebrny Medal na X Biernale Małej Formy Rzeźbiarskiej (1995 r.) Wyróżnienie na Salonie Rzeźby ZPARz w Warszawie w 2002 r. Jego prace były prezentowane na ok. 70 wystawach zbiorowych i 20 indywidualnych w kraju i za granicą. Twórca medali prestiżowej nagrody Kieleckich Targów.


www.arkadiuszlatos.pl

L'e66


L'e66 to grupa artystek z Gdańska zajmujących się głównie malarstwem i rzeźbą. Na co dzień należą do grupy „Artyści z e66”.

 

Agnieszka Kirzanowska-Osińska

Absolwentka ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Tworzy abstrakcyjne obrazy, które są malarskim badaniem  nad własnościami i procesami zachodzącymi w materii obrazu. osinska13@wp.pl

 

Iwona Jurkiewicz

Absolwentka ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Zajmuje się ceramiką, a swoje inspiracje czerpie z natury przetwarzając ją, a także z
zaobserwowanych sytuacji i zachowań ludzkich. iwona_jurkiewicz@o2.pl


Adriana Sitkiewicz

Absolwentka ASP w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Zajmuje się rzeźbą i instalacją. Za pomocą formy przestrzennej krytykuje i zachwyca się tym
co społecznie jest akceptowalne, a co nie. adriana.sitkiewicz@gmail.com


Wanda Swajda

Absolwentka ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Tworzy tzw. „Wadonny”, nawiązując w nich do ikonografii sztuki wschodniej i popkultury. wandaswajda@gmail.com

 

Lerka Grzegorz

Grzegorz Lerka urodził się w 1969 roku w Rybniku. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie rysunkiem, malowaniem. Początkowo była to bardziej zabawa, niż świadome tworzenie. Jednak z czasem to zainteresowanie stało się pasją. A pasja zawiodła Lerkę w 1994 roku na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 1999 roku uzyskał dyplom w Pracowni Profesora Stanisława Kluski, a następnie dyplom uzupełniający w Pracowni Malarstwa Profesora Romana Nowotarskiego.

Niemal jedynym motywem malarskiej twórczości Grzegorza Lerki są kobiety. Specjalizuje się on w bacznej, ale też dyskretnej ich obserwacji. Stara się je uchwycić w ruchu, w jakimś emocjonalnym napięciu, z wyraźnie widocznymi przeżyciami emanującymi ze spojrzenia.

Artysta stroni od swobody stylistycznej. W jego pracach widoczna jest techniczna wirtuozeria, dbałość o podobieństwo, harmonia linii, ciągłość konturu, podobna do tej, którą możemy obserwować na obrazach klasycznych, renesansowych twórców. Lerka sam przyznaje, że jego mistrzami są Caravaggio, Rafael czy Rembrandt. Obrazy artysty i grafiki to opowieść o przeżyciach autora. Każdy nowy dzień jest dla niego inspiracją. Lubi przy tym pracować z modelkami. Nie musi się wtedy skupiać nad kompozycją czy kolorami. Maluje intuicyjnie utrwalając w kolorach i gestach stworzonej na obrazie postaci sytuację, która właśnie zaistniała.

www.grzegorzlerka.eu

Łazowska Elżbieta

Elżbieta Łazowska artysta malarz, pedagog, poetka. Jej obrazy znajdują się  w zbiorach prywatnych w Polsce i za  granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Dziedziny sztuki, którymi się zajmuje: rysunek, malarstwo, grafika, tkanina, batik, drzeworyty na papierze czerpanym, projekty biżuterii.                   

   

                                                                                  

www.elzbieta-lazowska.pl

Magiera Mira

Mira Magiera - ur. w Chorzowie w 1962 roku. Studiowała na ASP w Katowicach od 1983-1988. W latach 1990-1998 mieszkała w Kanadzie i pracowała jako dyrektor artystyczny w firmie Microforum i grafik komputerowy w firmie SIDUS w Toronto. Od 1998 mieszka w Krakowie. Magister sztuki, malarka, rzeźbiarka i grafik komputerowy. Między 4 – 7 września 2011 Mira Magiera pojawiła się na jednych z najbardziej prestiżowych Międzynarodowych Targów Wystawienniczych w Birmingham, gdzie była jedyną przedstawicielką z Polski. Prof. Stanisław Sobolewski z Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie pisze o Mirze następująco: „dała się poznać jako osoba niezwykle zaangażowana, pełna inwencji, poszukująca własnego wyrazu wypowiedzi artystycznej. Jest osobą wrażliwą i utalentowaną, co znalazło potwierdzenie w jej pracy malarskiej i jest zapowiedzią dalszego interesującego rozwoju artystycznego”.

www.miracetidesign.com

Pilch Barbara

Moje realizacje wynikają z konieczności materializacji obrazów o ładunku emocjonalnym i symbolicznym o różnym stopniu kodowania: na płaszczyźnie powierzchownej, kulturowej, bądź w obszarach podświadomości, gdzie nie wszystkie treści podlegają racjonalnej analizie, a znaczna ich część pozostaje nieodgadniona. Proces wypowiedzi artystycznej porównać można do wypowiedzi językowej, gdzie nazwane zostaje zwyciężone. Ucieleśnienie obrazu jest momentem dialogu wewnętrznego, kiedy to ja tłumaczy sobie, by zrozumieć i przejść dalej. Jest więc sztuka nie tylko „gwarantem zachowania zdrowia psychicznego” (L.Bourgois), lecz także narzędziem osobistej transgresji, poszerzenia bytu. Rola widza jest tu marginalna i raczej nie aktywna. Jest on głównie świadkiem nadającym prawomocność rytuałowi, a także generującym nowe, alternatywne sensy obok głównego  wynikającego z początkowych założeń. Zapis wewnętrznych napięć, stanów jest bardzo osobistym przekazem, ale mam nadzieję – nie hermetycznym, bowiem poprzez empatię i intuicję indywidualne znaczenia nabierają uniwersalności. Warunkiem niezbędnym owego poszerzenia spektrum jest szczerość wypowiedzi.

www.barbara.pilch.com.pl

Romańska Elżbieta

Elżbieta Romańska urodzona w Częstochowie, ukończyła Liceum Technik Plastycznych w Nowym Wiśniczu, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Ceramiczka, malarka, poetka, tworzy obrazy na płytach ceramicznych w technologii malarstwa naszkliwnego, które ostateczny wyraz osiągają w wysokiej  temperaturze. Przepełnione emocjami oczekiwania, wychodzą z pieca dowartościowane ogniem lub zamglone,  niewyraźne ale i tak urzekają przez tajemny proces tworzenia. Oprócz ceramiki dotyka wielu dziedzin sztuki, rzeźbi w  glinie, tworzy monotypie, zatrzymuje chwile w fotografii, jej wiersze opowiadają o człowieku poszukującym. 

 

Sętowski Tomasz

1zdjcie.jpgTomek Sętowski-artysta żyjący. W zaświatach wyobraźni. Absolwent częstochowskiej WSP, urodził się w Częstochowie gdzie stworzył miejsce wyjątkowe, które sam nazwał „Muzeum Wyobraźni”. Zwiedzając magiczne pomieszczenia możemy napotkać monumentalne instalacje, a my czujemy się jak bohaterowie opowieści z jego obrazu. Muzeum stanowi część galeryjną i pracownianą.

Sętowski ma w dorobku około 70 wystaw indywidualnych i wiele zbiorowych, w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w licznych znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Nowojorska galeria CFM prezentuje jego płótna w towarzystwie obrazów Salvadora Dali, Leonor Fini i Michaela Parkesa. W marcu 2010 roku zaprezentował swą twórczość w Amsterdamie na międzynarodowym pokazie „Dreamscape”, swoją sztukę promowało tam dwudziestu najwybitniejszych artystów z nurtu „Realizmu magicznego” m.in. Gil Bruvel, Daniel Merriam i Victor Safonkin

www.setowski.com

 

Siek Anna i Andrzej

Andrzej Siek  , art.rzeźbiarz Urodzony w 1973 roku, ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. W jego rzeźbach często pojawiają się symbole macierzyństwa i opiekuńczości. Ukazuje naszą zależność i bezpośredni związek z naturą. Pracuje w drewnie , kamieniu i metalu ,jest również autorem wielu heppenningów Prace Andrzeja Sieka można oglądać w jego pracowni rzeźbiarskiej ,Kraków,ul Emaus 20/4.

Kontakt:  atelier@andrzejsiek.pl         www.andrzejsiek.pl

Anna Siek , art.grafik, tworzy swoje prace zarówno w technikach  grafiki warsztatowej jak i malarskich czy rzeźbiarskich , tematyka jej twórczości dotyczy : przyrody , otaczającego nas świata. Zaczerpnięte z natury motywy organiczne, symbolizują akt tworzenia, stawania się i przemijania.  Ważniejsze cykle prac to:  nieśmiertelniki , śpiący, kobieta ,woda. Studia ukończyła w 1999 roku ,na wydziale grafiki  w Instytucie Sztuki w Kankaanpää w Finlandii ,a w 2001 również na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieszka i pracuje w Siedlcu 11, koło Krakowa , gdzie mieści się jej pracownia artystyczna.

Kontakt: annasiek@poczta.fm          www.annasiek.pl 

Smolak Jarosław

 

Jarosław Smolak - Firmę prowadzi od 1985 roku, firma zajmowała się restauracją starych ikon. Od 2005 roku do chwili obecnej zajmuje się pisaniem nowych ikon. Nowe ikony są pisane zgodnie z kanonami XIX.

 

 

 

Tomzik Łukasz

Łukasz Tomzik Digital Artist (Samouk) urodzony w 1989r. w Pile. Od najmłodszych lat rysuje, maluje i rozwija swoje umiejętności. Po latach spędzonych z ołówkiem i pastelą, zainspirowany cyfrowym malowaniem zapragnął tworzyć cyfrowe ilustracje. Od 2008r. maluje w programach graficznych przy pomocy tabletu krok po kroku zagłębiając się w świat Digital Paintingu. Podczas swojego malowania nagrywa również filmy, które w przyspieszonym tempie ukazują cały proces twórczy, jak od zera powstają jego prace. Dąży do fotorealizmu, jak uważa digital painting i fotorealizm to wielka sztuka, do której potrzeba serca. Ciągle się uczy i rozwija, by tworzyć coraz to bogatsze w paletę barw i piękno szczegółów ilustracje, które zatrzymają ludzkie oko na dłuższą chwilę. 

www.dyzio89.digart.pl

Ufofabrik Contemporary Art Gallery

Ufofabrik wants to exhibit relevant work in the field of contemporary art and contribute to its development throughout independent high quality productions, an accurate scouting action and a continuous dialogue with the artists involved.

Ufofabrik born for the insight and courage to Mauro Defrancesco, italian entrepreneur, decided to experiment with an independent course, consistent with its own history and personal vision of the art world.

During the first three years of the program activities of all the exhibitions has seen alternating exhibitions of young artists emerging and established artists.

Have been held important solo and group exhibitions of artists whose work has a pioneering role in the contemporary art.

The gallery organizes in art fair, the prize MITTELEUROPA PRIX, to support young european artists.

 

www.ufofabrik.co.uk

Wołek Jan - grupa

Grupa "4 pejzaże" założona w lipcu 2012 roku w skład której wchodzą: Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Jan Wołek, Aleksander Żywiecki.

Grupa skupia malarzy o podobnych założeniach artystycznych i charakterze twórczości osadzonej w nurcie realistycznego malarstwa pejzażowego. Celem jest zaistnienie w szerszej przestrzeni artystycznej i zaznaczenie obecności tradycyjnego nurtu malarstwa pejzażowego jako formy wypowiedzi równoprawnej ze współczesnymi                                          tendencjami w sztuce.

JAN WOŁEK 

Urodzony w 1954 roku w Warszawie. Malarz, poeta, pieśniarz i karykaturzysta. Autor tekstów do piosenek Maryli Rodowicz, Grażyny Łobaszewskiej, Edyty Geppert, Zbigniewa Wodeckiego. Studiował filozofię. Dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Od wielu lat w jego szerokiej działalności artystycznej dominuje malarstwo sztalugowe. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestnik wielu plenerów, związany z malarskim środowiskiem Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

www.janwolek.com

 

Zając Aldona

Aldona Zając - artysta plastyk - urodzona w Łowiczu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1991r. otrzymała dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Grabowskiego. Obrazy olejne zawierają niezwykle silny ładunek emocjonalny. Postacie przedstawione na płótnach razem, są często samotne - mające własny, odrębny świat, który tylko czasami się zazębia ze światem wewnętrznym. Autorka często odnosi się do innych dziedzin sztuki. Prace są pełne muzyki i tańca, przez co artystka rozszerza obszar przeżyć towarzyszących odbiorcom i dodaje wielowymiarowości światu w obrazach.

 

 

www.aldonazajac.eu

Żywiecki Aleksander - grupa

Grupa "4 pejzaże" założona w lipcu 2012 roku w skład której wchodzą: Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Jan Wołek, Aleksander Żywiecki.

Grupa skupia malarzy o podobnych założeniach artystycznych i charakterze twórczości osadzonej w nurcie realistycznego malarstwa pejzażowego. Celem jest zaistnienie w szerszej przestrzeni artystycznej i zaznaczenie obecności tradycyjnego nurtu malarstwa pejzażowego jako formy wypowiedzi równoprawnej ze współczesnymi tendencjami w sztuce.

 

 

ALEKSANDER ŻYWIECKI

Urodzony w 1962 roku w Katowicach. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie filia w Katowicach. Dyplom z zakresu Grafiki Projektowej i Grafiki Warsztatowej z litografii w 1988 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Autor ponad 30 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Do najbardziej prestiżowych zalicza reterospektywną wystawę w Muzeum Śląskim w Katowicach, wystawę w galerii promującej artystów z Europy Wschodniej Anya Tish Gallery w Houston , USA i udział w prezentacji sztuki polskiej w ramach ogólnoeuropejskiej imrezy EUROPALIA 2001 w Belgii. 

www.zywiecki.com

7 sztuk sztuki

7 sztuk sztuki:

  - Blajerski 

 - Chorązka-Paluch

 - Ociepska

 - Koperczak

 - Koziara

                                                                - Węgrzyn 

Justyna Koziara,

Obraz niebieski, olej na płótnie, 110 x 140 cm, 2010 r