Szukaj:
gb

O Konkursie

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.


Zgodnie z Regulaminem do Konkursu są zgłaszane publikacje, które zostały napisane przez autora posiadającego polskie obywatelstwo i ukazały się po raz pierwszy w polskim wydawnictwie w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody. Nad poprawnością prac w trakcie przygotowań do Konkursu czuwa powołane przez organizatora Jury pod kierownictwem przewodniczącego. Jury wskazuje organizatorowi Konkursu pozycje, które najlepiej spełniają wymagania stawiane przez organizatora, wyznaczając dziesięć dzieł nominowanych do Nagrody.

 

Ubiegłorocznym laureatem Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, mocą decyzji Jury na czele z przewodniczącym prof. Władysławem Stróżewskim, został prof. Michał Głowiński za książkę Rozmaitości interpretacyjne. Trzydzieści szkiców, która ukazała się w roku 2014 nakładem Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN.

Termin przyjmowania publikacji do Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza mija 31.05.2016 r.

Pobierz formularz zgłoszeniowy >>>

Galeria