Szukaj:
frgb

Aktualności

Wyjątkowe, wspólne dzieło 20 autorów na aukcji WOŚP​

Zdobycie książki łączącej w sobie kryminał, romans, a nawet opowiadania dla dzieci, dodatkowo podpisanej przez jej autorów, to nie lada gratka. Tym większa, że licytując ją, dokładamy się do niezwykłej akcji pomocy dzieciom i osobom starszym. Zachęcają do tego Targi w Krakowie, które po raz kolejny zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 

Film z 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, czyli przeżyjmy to jeszcze raz!

Już ponad miesiąc minął od zakończenia 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, zatem najwyższy czas by wrócić wspomnieniam do wspólnych chwil spędzonych w EXPO Kraków.

 

Znamy laureta Konkursu 200 Książek!

Wybranie laureata Konkursu 200 książek nie należało do łatwych zadań. Do naszej sklrzynki konkursowej wpłynęły  aż 44 zgłoszenia! Po burzliwych i bardzo interesujących obradach, komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu głównej nagrody oraz dwóch pozaregulaminowych wyróżnień. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy!

Monitoring mediów - 20. Międzynarodowe Targi Ksiązki w Krakowie

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbiły się szerokim echem w mediach. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z monitoringiem mediów w kontekście październikowej imprezy. Monitoring mediów został zrealizowany przez Grupę PRC.

Czytanie ma się dobrze. Bardzo dobrze! Za nami jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

W świecie literatury czas biegnie szybciej – takie wrażenie mogli odnieść wszyscy uczestnicy zakończonej już 20. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.  Święto literatury obfitowało w liczne atrakcje i spotkania z najlepszymi autorami. Klimat minionych 4 dni w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków najlepiej oddają słowa Michaela Cunninghama, jednego z najpopularniejszych aktualnie światowych pisarzy – Ludzie ciągle powtarzają, że książka umiera. A ja tymczasem siedzę pośrodku pięknego obiektu, pełnego pasjonatów literatury. Widzę ogromną ilość ludzi kupujących i czytających książki! To, co tutaj obserwuję, dodaje mi nadziei i napełnia mnie optymizmem.

Ostatni moment by dać się uwieść 20. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie

Jubileusz Targów Książki w Krakowie obfituje różnorodnością wydarzeń i spotkań autorskich. Dzisiaj ostatni dzień, aby zachłysnąc się atmosferą Targów, kupić nowości książkowe na długą chłodną jesień i zdobyć podpis uliubionego autora. Co czeka nas podczas czwartego dnia święta książki w Krakowie?

 

Wyniki konkursu "Najlepsze wydawnictwa o górach"

Podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie poznaliśmy wyniki konkursu na najlepsze wydawnictwa o górach, który zorganizowali: Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Wydawnictwo Karpaty oraz firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. Celem konkursu jest promowanie wartościowych wydawnictw o górach polskich i świata wydanych w języku polskim lub w polskiej wersji językowej oraz albumów o tematyce górskiej niezależnie od języka, w którym zostały wydane.

Świętowanie na całego! Podsumowanie III dnia 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

Kto postanowił spędzić sobotę w otoczeniu książek, ten z pewnością nie mógł narzekać na brak wrażeń. Na odwiedzających EXPO Kraków czekało całe grono znakomitych autorów. Książki podpisywali m.in. Richard Flanagan, Michael Cunningham, Olga Tokarczuk, Filip Springer, Tomasz Różycki oraz prof. Jerzy Bralczyk i prof. Jan Miodek. Tłumy osób powitały Martynę Wojciechowską, która dziś odebrała tytuł Ambasadora Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Najmłodsi odwiedzający mieli okazję porozmawiać ze swoją podróżniczą idolką – Nelą Małą Reporterką. Bajki na stoisku Radia Kraków czytał Jerzy Stuhr. Święto literatury w Krakowie wrzuciło dziś piąty bieg. Za nami trzeci dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.

Targi Książki w Krakowie na półmetku

Czy wiecie, że Targi trwają 32 godziny? Chcąc odwiedzić wszystkich 758 gości i autorów można by każdemu poświęcić zaledwie 2 minuty 53 sekundy! Dziękujemy naszym 700 wystawcom za przygotowanie tak bogatego programu towarzyszącego. Jesteśmy już na półmetku, ale przed nami jeszcze moc atrakcji!

Zaczynamy weekend z książką. Podsumowanie II dnia 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

W świecie książek czas biegnie zdecydowanie szybciej. Takie można odnieść wrażenie po drugim dniu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, wypełnionym po brzegi literackimi atrakcjami. Stoiska Wystawców odwiedzili wybitni autorzy i goście, odbyły się bardzo ciekawe spotkania w Saloniku Literackim, trwały rozmowy branżowe dla wystawców i bibliotekarzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Dziecięca Strefa Warsztatowa, z licznymi atrakcjami, wśród których znalazły się  m.in.: tworzenie miniaturowych książek, warsztaty origami, gry i zabawy z Harrym Potterem. To dopiero półmetek Targów. Przed nami literacki weekend!

Co czeka na miłośników literatury drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie?

Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i kolejna dawka atrakcji. Czekamy na wszystkich psajonatów literatury, którzy tak jak my kochają książki. Zachęcamy do śledzenia dzisiejszego programu, a w nim:

Werdykt Jury Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ogłoszony!

27 października, po raz 19. ogłoszono werdykt Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, który nieprzerwanie od 1998 roku towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Na mocy decyzji Jury, któremu przewodniczył prof. Władysław Stróżewski, nagrodę otrzymała Anna Machcewicz za książkę „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980”, która ukazała się w roku 2015 nakładem Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Dziś wieczorem poznamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza.

Dziś wieczorem poznamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Konkurs jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

 

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® otwarte. Podsumowanie I dnia.

Święto wszystkich czytelników dziś oficjalnie wystartowało w Krakowie. Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Na uczestników jubileuszowej, 20tej edycji czekało ponad 700 wystawców z 25 krajów świata oraz równie liczne atrakcje towarzyszące. Gościem honorowym tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael.

 

Poznaliśmy Książkę Edytorsko Doskonałą!

Do udziału w konkursie organizowanym przez Portal Rynku Wydawniczego "Wydawca", Sekcję Poligrafów SIMP oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. na Książkę Edytorsko Doskonałą sezonu 2015/2016 stanęły 64 książki zgłoszone przez 32 wydawców. Spośród wszystkich publikacji Jury przyznało 1 Nagrodę Specjalną oraz nagrody w łącznie dziewięciu kategoriach.

Ogłoszono laureatów konkursu Gaudeamus 2016

Podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zostały przyznane nagrody w konkursie Gaudeamus, którego celem jest promowanie i wyróżnienie uczelnianych oficyn wydawniczych za wydawanie najbardziej wartościowych polskich podręczników i skryptów akademickich.

20. edycja Międzynarodowych Targów Książki oficjalnie otwarta!

Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, oficjalnego otwarcia dokonała Prezes organizatora - firmy Targi w Krakowie wspólnie z przedstawicielem Gościa Honorowego tegorocznej edycji Targów - Ambasador Izraela w Polsce - Anną Azari.

 

Kup Ekobilet i pobierz darmowy ebook z Legimi.pl!

Wraz z Legimi.pl, wiodącym serwisem e-booków, przygotowaliśmy kolejną atrakcję dla miłośników czytania. Wszyscy, którzy przy wejściu na Targi okażą Ekobilet, otrzymają voucher z kodem uprawniającym do pobrania jednego z trzech e-booków udostępnionych przez Legimi.pl, na specjalnie przygotowanej platformie z okazji 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (http://www.legimi.pl/mtk2016). To kolejny pretekst, by być eko!

Kup Ekobilet >>>

Internauci czytają coraz więcej książek. Najczęściej o poranku w domu nad morzem.

W ciągu dwóch ostatnich lat liczba deklaracji przeczytanych książek w mediach społecznościowych wzrosła dwukrotnie. Z danych IMM wynika, że w 2014 roku od stycznia do września pojawiło się 25 tys. deklaracji czytelnictwa, a w 2016 w tym samym okresie – aż 58 tys. wzmianek świadczących o trwającej, planowanej lub zakończonej lekturze. Internauci chętnie dzielili się także informacjami – kiedy i gdzie najchętniej czytają.

Na Targi Książki z Krakowską Kartą Rodzinną

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie przygotowały dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ miłą niespodziankę. Każdy członek rodziny objęty programem KKR3+ za bilety na Targi zapłaci jedynie 50% ceny! Serdecznie zapraszamy w dniach 27-30 października do EXPO Kraków! 

 

 

Ostry Dyżur Literacki na 20. Międzynarodowych Targach Książki!

Targi to święto czytelników, zwłaszcza takie Targi ale tyle książek może przyprawić o silny ból głowy. I tu przychodzą z pomocą lekarze pełniący Ostry Dyżur Literacki! We wszystkie dni targowe specjaliści będą badać i leczyć… literaturą.  

Konkurs Radość Pisania

W 2016 roku mija 20. rocznica przyznania Wisławie Szymborskiej nagrody Nobla. Z tej okazji marka Moleskine we współpracy z firmą Prime Line oraz Fundacją Wisławy Szymborskiej publikuje specjalny jubileuszowy notes Moleskine Wisława Szymborska: ,,Radość pisania”. Oficjalna premiera tej edycji specjalnej odbędzie się podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Okrągła rocznica – niezwykła akcja 20. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

„Jesienny, mglisty poranek w Galicji… czyli 20 autorów na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie” to tytuł specjalnego wydawnictwa, przygotowanego we współpracy z portalem smakksiazki.pl z okazji jubileuszowej edycji krakowskiego święta literatury. W czym tkwi jego fenomen? Do współpracy zaproszono 20 pisarzy, reprezentujących odmienne style pisarskie. Zadaniem literatów było napisanie krótkiego opowiadania w oparciu o kontekst związany z nadchodzącą edycją Targów i słowa kluczowe: „Jesień, mglisty poranek w Galicji – Autograf – Malinowa Królowa – Prezent.” Wstęp do jubileuszowego wydawnictwa napisał prof. Jerzy Bralczyk.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - specjalna promocja dla uczestników Targów!

Teatr im. Juliusza Słowackiego przygotował specjalną promocję dla uczestników 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. W dniach 27 - 30 października będzie można zakupić bilety w cenie biletów ulgowych! Zakupów ze zniżką będzie można dokonac na stoisku Teatru im. Juliusza Słowackiego nr A4 bądź w kasie Teatru za okazaniem biletu wstepu na Targi.

 

Wymień się książkami na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!

Jeśli na regałach zalegają Wam już dawno przeczytane książki, to najwyższy czas by zaktualizować swoją biblioteczkę. Podczas Targów będziecie mieli szansę wziąć udział aż w dwóch akcjach wymiany książek - „Książka za książkę", którą przygotowała dla Was Agora oraz Publio.pl „Z półki na półkę" organizowaną przez Lubimyczytać.pl Sprawdźcie gdzie i kiedy możecie wymienić książki!

Bezpłatna komunikacja miejska dla miłośników książek!

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uczestników Międzynarodowych Targów Książki, którzy w dniach 27-30 października br. będą mieli przy sobie bilet jednorazowego wstępu na Targi.

 

 

Nie stój w kolejce i już dziś kup bilet!

Nie przepadasz za staniem w kolejkach? To mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Bilety można już nabyć w punktach InfoKraków na ul. św. Jana 2 i w Pawilonie Wyspiańskiego na pl. Wszystkich Świętych 2. Nie jest Ci tam po drodze? Żaden problem! Zrób zakupy w sieci i na Targi przyjdź z Ekobiletem!

Nagroda im. Kazimierza Wyki

Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa im. Kazimierza Wyki przyznawana jest w dziedzinie krytyki literackiej, eseistyki i historii literatury.

MOCAK Forum nr 12: Kolekcje

Do księgarń w całej Polsce trafił dwunasty numer czasopisma „MOCAK Forum”, poświęcony kolekcjom sztuki współczesnej i zjawisku kolekcjonowania.

Rikuś w Krakowie

Są króliczki grube i chude, kró­liczki mądre i mniej mądre, króliczki odważne i tchórzliwe, króliczki chłopcy i dziewczynki. I jest Rikuś. Seria wzruszających historii o kłapouchym króliczku Rikusiu to światowy bestseller. Książki są przepięknie zilustrowane i opowiadają o ważnych sprawach (m.in. o odmienności, akceptacji samego siebie, poszukiwaniu przyjaźni), ale w taki sposób, aby dzieci dobrze się bawiły.

 

Novae Res po raz kolejny zawita do Krakowa!

To największe wydawnictwo dziełowe na Pomorzu, które zostało powołane do życia w sierpniu 2007 roku przez Wojciecha Gustowskiego i Krzysztofa Szymańskiego. Od początku istnienia wydawnictwo jest partnerem Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, na którego terenie posiada swoją siedzibę. Oficyna opublikowała już przeszło 1200 tytułów, głównie z zakresu beletrystyki i literatury popularnonaukowej.

Freshmail na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie - szkolenie dla Wystawców

Specjalnie dla Wystawców 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie firma Freshmail przygotowała szkolenie z email marketingu. Uwaga, ilośc miejsc ograniczona - obowiązują zapisy!

Najlepsi z najlepszych, czyli kogo będzie można spotkać na 20. Międzynarodowych Targach Ksiązki w Krakowie

Czytanie nie jest modą ani formą towarzyskiej nobilitacji. Czytanie jest przeżywaniem życia wielokrotnie. Jest wzbogacaniem naszych doświadczeń na bazie literackiej fikcji. Chwała bohaterom – w tym przypadku autorom dzieł, przenoszących nas do innego wymiaru. Czytając ich książki każdy z nas tworzy sobie w głowie obraz tych niezwykłych ludzi. Teraz, odwiedzając Targi, będziemy mieli szansę skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością - wielu wybitnych twórców spotkamy osobiście podczas zbliżających się dużymi krokami Targów Książki.

Znamy nominacje do Nagrody im. Jana Długosza 2016!

Jury Konkursu, w składzie prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony, prof. Piotr Sztompka, prof. Jerzy Wyrozumski nominowało 10 publikacji do Nagrody im. Jana Długosza 2016. Zwycięski tytuł poznamy pierwszego dnia Targów  podczas uroczystej Gali, organizowanej w tym roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jesienne nowości wydawnicze Międzynarodowego Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia, jest wydawcą książek o historii architektury i sztuki, ochronie dziedzictwa kulturowego, zarządzaniu kulturą i miastem historycznym. Bogato ilustrowane, często dwujęzyczne albumy i publikacje wydawane nakładem MCK prezentują w szczególności środkowoeuropejskich myślicieli, artystów i architektów oraz tendencje w sztuce przełomu XIX i XX wieku. Zapraszamy na nasze stoisko nr B72.

Śląscy Blogerzy Książkowi na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Śląscy Blogerzy Książkowi to grupa, która powstała w maju 2013 roku, a jej zadaniem jest promowanie literatury i czytelnictwa. Specjalnie na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, dla wcześniej zarejestrowanych blogerów, przygotowali wykład pt. „Po co w ogóle to czytać? Czyli słów kilka o tak zwanej literaturze niskich lotów".

Izrael - Gość Honorowy

Tegoroczne hasło krakowskich Targów Książki – „Żeby czytać, trzeba być otwartym” – nie zostało wybrane przypadkowo. Zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna – Izrael – jest  Gościem Honorowym 20. edycji krakowskiego święta wielbicieli książek.

 

Wygraj 200 książek! Konkurs z okazji 20-lecia!

Do 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie pozostało zaledwie 2 miesiące! W związku z tym czas ogłosić kolejna niespodziankę, którą przygotowaliśmy dla czytelników z okazji okrągłego jubileuszu. Będzie to doskonała okazja by wzbogacić swoją domową biblioteczkę aż o 200 tytułów!

Uwaga Wystawcy! Ważna informacja dotycząca prowadzenie sprzedaży w trakcie Targów

Prosimy o stosowanie się do przepisów dotyczących sprzedaży towarów i usług w trakcie Targów, a w szczególności o zwrócenie uwagi na regulacje prawne dotyczące zapewnienia przez wystawcę kasy fiskalnej. Niniejszy zapis zostanie oficjalnie wprowadzony do regulaminu od przyszłego roku.

20 razy o tym samym, ale inaczej - kolejna atrakcja z okazji 20-lecia!

20 razy o tym samym, ale inaczej – pod takim hasłem kryje się kolejna akcja przygotowana z okazji                                20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. 20 Autorów zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu,        choć reprezentują różne style pisarskie, zmierzyło się z takim samym zadaniem.

Już za chwilę, już za momencik – informacja dla niecierpliwych

Jest nam niezmiernie miło, iż mimo że do Targów pozostało jeszcze trochę czasu, Wy już teraz nie możecie się doczekać i zasypujecie nas mnóstwem pytań.

Wystawcy, uwaga na terminy!

By zapewnić Państwu najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz komfort współpracy, prosimy o zapoznanie się z wyszczególnionymi terminami.

Masz urodziny? Świętujmy je wspólnie!

Z okazji jubileuszowych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie przygotowaliśmy dla Was kolejną atrakcję. Tym razem zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich tych, którzy obchodzą urodziny między 27 a 30 października.

 

Konkurs - Najlepsze Wydawnictwa o Górach

Co roku podczas Targów odbywa się szereg konkrsów, w których mogą wziąć udział zarówno wydawnictwa jak i czytelnicy. Do tegorocznej listy konkursowej możemy dopisać 1. edycję konkursu "Najlepsze wydawnictwa o górach", którego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w trakcie trwania Targów.

Blogerze! Przyjdź na Targi bezpłatnie

Prowadzisz Bloga o literaturze? Jesteś książkoholikiem i recenzujesz każdą nowość? Zachęcamy do rejestracji, dzięki której możesz odwiedzić Nasze Targi bezpłatnie. Zapisy już ruszyły! Sprawdź ile kroków Ci to zajmie...

Zarejestruj się jako gość branżowy

Przyjeżdżasz na Targi w celach zawodowych? Jesteś wydawcą, bibliotekarzem lub w inny sposób jesteś związany z branżą wydawniczo - księgarską? Wejdź na Targi bezpłatnie!

Nie stój w kolejce, kup Ekobilet!

Do 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie pozostało trzy miesiące. Impreza co roku przyciąga tysiące zwiedzających, dlatego nie tracimy czasu i już teraz uruchamiamy internetową sprzedaż biletów.

Bądź widoczny w informatorze Targów

Jednym ze sposobów promocji podczas na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie jest umieszczenie reklamy w informatorze Targów. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, odmieniamy reklamę w informatorze przez wszystkie przypadki.

 

Promocja w EXPO Kraków

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to oprócz niezliczonej liczby publikacji i wydarzeń towarzyszących, przede wszystkim dziesiątki tysięcy zwiedzających. Zastanawiasz się w jaki sposób możesz do nich dotrzeć? Nasze Targi to wyjątkowe możliwości reklamowe, które pozwolą na przedstawienie Twojej firmy na wielu płaszczyznach.

Spotkajmy się w Saloniku Literackim

W zeszłym roku po raz pierwszy otworzyliśmy Salonik Literacki. Ogromne zainteresowanie taką formą spotkania spowodowało, że i w tym roku pragniemy umożliwić organizację spotkania z zaproszonymi gośćmi. Jeżeli zatem Twoje stoisko nie pomieści tłumów wielbicieli zaproszonego autora lub też chcesz przeprowadzić z nim spotkanie w najbardziej prestiżowym miejscu na Targach, zapraszamy do rezerwacji Saloniku Literackiego.

Stwórz z nami program towarzyszący

Trwają przygotowania programu towarzyszącego 20. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie! Jak co roku będzie możliwość zorganizowania spotkania z autorami, przeprowadzenie prezentacji w sali seminaryjnej oraz innych wydarzeń, które staną się dodatkową atrakcją zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców.

Czas na sale

Wakacje to dla wszystkich okres przyjemny i spokojny. Mamy więcej czasu, możemy pozwolić sobie na większy odpoczynek, ale także zwrócić uwagę na rzeczy, które w codziennym kieracie umykają. Gdzieś pomiędzy plażowaniem, a chodzeniem po górach zachęcamy do zapoznania się z możliwościami naszych sal seminaryjnych.

Akcja Książka dla Rodaka zakończona sukcesem!

Zakończyliśmy akcję Książka dla Rodaka. Zbiórka trwała blisko dwa miesiące i okazała się dużym sukcesem nie tylko u nas, ale również w całej Polsce. Książki zbierane były w wielu miastach, a teraz trafią do mniejszości polskiej w Kazachstanie.

20 Literackich Wtorków

Już dziś rozpoczynamy Literackie Wtorki. Do wygrania m. in. książki oraz 4 dniowe zaproszenie na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Bawimy się co tydzień od dziś, bo pozostało już tylko 20 tygodni do rozpoczęcia imprezy. Czuwajcie na naszym fanpage'u....

Sukces I Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie - zobacz fotorelację

Premierowa odsłona Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką za nami! Przez cały weekend w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie można było odwiedzić najbardziej cenione wydawnictwa, spotkać się z autorami oraz osobistościami świata kultury i nauki, znaleźć idealną lekturę na lato, wziąć udział w ciekawych panelach dyskusyjnych i warsztatach oraz obejrzeć niezwykłe wystawy.

Piękny weekend w Rzeszowie

Wszystkich miłośników książek już w najbliższy weekend zapraszamy do Rzeszowa. W tamtejszym Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall w sobotę i niedzielę 11-12 czerwca w godzinach 10-20 będzie można spotkać piękne książki, do woli je oglądać, rozmawiać o nich, a także oczywiście kupić. Oprócz tego na odwiedzających czekają liczne wydarzenia towarzyszące.

Artysta i jego muza... o Tadeuszu Kantorze

Z okazji setnych urodzin Tadeusza Kantora, a jednocześnie 250. rocznicy polskiego teatru wiele instytucji przygotowało specjalne wydarzenia obejmujące cały ubiegły rok. Jedną z nich była Cricoteka, która nakładem swojego wydawnictwa wydała książkę Anny Baranowej „Osobno i razem. Szkice o twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret”.

Poszukiwani Ambasadorzy 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

 O każdej pełnej godzinie z Wieży Mariackiej rozbrzmiewa na cztery strony świata hejnał, dźwiękowy znak rozpoznawczy miasta. Zgodnie z tą tradycją Ambasadorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie co roku również jest czterech.

Wielka Zbiórka Książek w Krakowie

Aż w 26 miejscach będzie można w Krakowie oddać książki w ramach ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. Akcję wspierają: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Krakowa.

Uczcijmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - konkurs

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Organizowane przez UNESCO święto ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa, a także zwrócenie uwagi na ochoronę praw autorskich. Wybrana data nie jest przypadkowa, odnosi się do wielu postaci kultury, a przede wszystkim literatury.   

Ambasada Izraela zaprasza na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

My Izraelczycy mówimy o sobie, że jesteśmy narodem księgi. Nazwa ta odnosi się przede wszystkim do Biblii i dziejów Żydów w diasporze, ale również współczesny Izrael wypełnia szlachetne zobowiązanie i jest ojczyzną wielu wybitnych pisarzy.

Weź to w pakiecie!

Mając na uwadze, jak ważną rolę odgrywa skuteczna i na właściwą miarę skrojona kampania promocyjna, przygotowaliśmy dla wystawców jesiennej imprezy cztery pakiety promocyjne: www, druk, outdoor i mix.

Ruszył nabór publikacji do Konkursu o Nagrodę im. J. Długosza

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza ­– 30 000 zł dla autora najlepszej książki z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki – najwartościowsze książki – najwybitniejsi twórcy! Ruszył nabór publikacji do tegorocznej edycji Konkursu.

Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce

Przedstawiamy raport Polskiej Izby Książki z projektu badawczego Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce 2013-14. Jesteśmy przekonani, że bogaty materiał zawarty w raporcie będzie przyczynkiem do dyskusji na temat kondycji czytelnictwa i kierunków, w jakim zmierza ta sfera życia kulturalnego Polaków.

 

W odcieniach malinowej czerwieni

Do cynobru antymonowego, lazuru karminowego, purpury, smoczej krwi i szkarłatu dorzucamy czerwień malinową, w odcieniach której będą upływać przygotowania do 20. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Dotknij wiatru, dotknij wody

Jedno z najmłodszych państw świata, a  zarazem kolebka jednej z najstarszych cywilizacji. Ziemia trzech religii. Tygiel kultur i narodów. Językowa wieża Babel. Izrael. Gość honorowy 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Opowieść się rozpoczyna

Książka, książki, książce, książkę, książką, książce, książko! W odcieniach czerwieni przez najbliższe dziesięć miesięcy będziemy odmieniać przez przypadki słowo „książka”. Ruszyły przygotowania do 20., jubileuszowej, edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Formularze zgłoszeniowe - co i jak?

Chcesz wziąć udział w 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie? Przed Tobą zatem wypełnienie formularzy zgłoszeniowych. Patrzysz na druki zamówień i zastanawiasz się, od czego zacząć. Spokojnie. Nie takie formularze straszne, jak się wydają.