Szukaj:
frgb

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27-30 października 2016 r. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.


Do grona wystawców należą: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru. W 2014 roku w imprezie uczestniczyło 696 wystawców (w tym kilkudziesięciu wydawców zagranicznych) i prawie 60 000 miłośników książek.


Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza wielopłaszczyznowa 
i różnorodna:

 • oferta wydawnicza polskich i zagranicznych wydawnictw,
 • warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej,
 • spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych,
 • konkursy, wystawy,
 • formuła święta książki w całym Krakowie (spotkania, happeningi literackie, spektakle teatralne, koncerty odbywające się poza terenami targowymi).

Targi są firmowym znakiem miasta. Strefą promocji dobrej książki, miejscem spotkań, wymiany myśli i dyskusji.

Odwiedź Targi >>>

Targi to idealne miejsce do promocji, budowania marki, prezentacji nowościi kontaktów z klientem i sprzedaży.

Weź udział w Targach >>>

 

 

 

Nie przegap!

 subskrybuj newsletter - bądź na bieżąco


email marketing api powered by FreshMail

 • Zaczynamy weekend z książką. Podsumowanie II dnia 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

  W świecie książek czas biegnie zdecydowanie szybciej. Takie można odnieść wrażenie po drugim dniu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, wypełnionym po brzegi literackimi atrakcjami. Stoiska Wystawców odwiedzili wybitni autorzy i goście, odbyły się bardzo ciekawe spotkania w Saloniku Literackim, trwały rozmowy branżowe dla wystawców i bibliotekarzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Dziecięca Strefa Warsztatowa, z licznymi atrakcjami, wśród których znalazły się  m.in.: tworzenie miniaturowych książek, warsztaty origami, gry i zabawy z Harrym Potterem. To dopiero półmetek Targów. Przed nami literacki weekend!
 • Co czeka na miłośników literatury drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie?

  Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i kolejna dawka atrakcji. Czekamy na wszystkich psajonatów literatury, którzy tak jak my kochają książki. Zachęcamy do śledzenia dzisiejszego programu, a w nim:
 • Werdykt Jury Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ogłoszony!

  27 października, po raz 19. ogłoszono werdykt Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, który nieprzerwanie od 1998 roku towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Na mocy decyzji Jury, któremu przewodniczył prof. Władysław Stróżewski, nagrodę otrzymała Anna Machcewicz za książkę „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980”, która ukazała się w roku 2015 nakładem Europejskiego Centrum Solidarności.  
 • Dziś wieczorem poznamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza.

  Dziś wieczorem poznamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Konkurs jest jedyną inicjatywą w Polsce, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.